Viac článkov v slovenčine a češtine

Bednarova filozofie je jasná

Bednarova filozofie je jasnáJared Bednar zřejmě našel cestu, přes kterou může jeho tým kráčet za vítězstvími.

Zdá se, že Jared Bednar po roce nepříliš pozitivních zkušeností přišel na to, jak by mohl se svým týmem vyhrávat. Předpokladem pro úspěch Colorada v letošním ročníku NHL jsou jednoznačně defenzivně dobře zvládnuté zápasy a včerejší utkání proti Bostonu bylo přímo mistrovským návodem, jak přelstít i papírově silnější soupeře. 

I tento styl získávání bodů má však své mezery. Asi tou nejhlavnější je fakt, že podobné zápasy si vyloženě žádají heroické výkony brankářů na pokraji jejich možností, anebo obranu, která soupeře prakticky nepustí ke střelám. Již po přípravě a prvních zápasech v základní části NHL můžeme s jistotou tvrdit, že druhá podmínka neplatí. Gólmani ale zvládají svůj úkol na jedničku, možná i s hvězdičkou. 

Semyon Varlamov v obou svých zápasech vychytal vítězství, Jonathan Bernier doplatil na zatím nejslabší výkon defenzívy, přestože předváděl neskutečné zásahy. Otázkou však zůstává, jestli tito muži dokáží vydržet v podobné formě po celou sezónu. Pokud ano a Avs jako doposud zvládnou dávat branky z protiútoků, nebojím se tvrdit, že o play-off není třeba mít strach. 

Jenže znovu musíme v celém procesu hledat háček a najít ho není tak složité. Nedá se totiž moc předpokládat, že by oba brankáři zvládli obrovský počet zákroků na svém kontě každý večer. Možná udrží formu dvacet zápasů, možná čtyřicet nebo dokonce šedesát, zákonitě pak ale musí přijít vyčerpání a krize. Poté už vše záleží na psychice týmu. Buď na sérii porážek nedokáže zareagovat a do hlav se vrátí syndrom minulých sezón, nebo se přes "deku" Avalanche přenesou a odrazí se od dna, na které spadli. 

Zatím nám každopádně Laviny dělají radost. Tábor fanoušků pevně doufá, že to nebylo pouze nahodilé dílo štěstěny, ale expres směřující k bráně s nápisem play-off.  


Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
10/10/2017 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."