Viac článkov v slovenčine a češtine

5 poznatků ze zápasu s Detroitem

5 poznatků ze zápasu s DetroitemObránce Samuel Girard, kterému je teprve 19 let, se předvádí ve velmi dobrém světle. Nejedná se ale o jediný poznatek ze zápasu proti Detroitu.

1. Strážce. Mladičký obránce Samuel Girard nastoupil na ledě Detroitu ke svému 10tému zápasu v NHL, čímž oficiálně zahájil první rok smlouvy z tříletého vstupního kontraktu. Girard znovu odehrál zápas po boku Erika Johnsona v první obranné dvojce, díky čemuž strávil na ledě téměr 25 minut (24:20). Je až neuvěřitelné s jakou chutí a nadšením zatím vystupuje a co je důležité, dá se očekávat, že to bude jen lepší.

2. Vystřel ten puk! Avalanche byly z kraje třetí třetiny ve velmi nelichotivé bilanci 0-5 co do využití přesilových her a bylo to ještě horší s přihlédnutím k zápasu s Nashvillem, kdy to bylo dokonce 0-12. Proto, když byl ve třetí třetině vyloučen Jonathan Ericsson, bylo potřeba se zaměřit na to nejdůležitější, co je potřeba při přesilovce dělat a to na střílet. Když zvážíme, že si během víkendu laviny slušně zakombinovali, tak byl Yakupovův důraz možná tím nejlepším řešením, jak přesilovou hru využít. S tím koneckonců souhlasil i Jared Bednar, který neskrýval spokojenost s tím, že se jeho tým konečně prosadil v přesilové hře a navíc v tak důležitou chvíli, i když sám zmínil, že v zápase s Nashvillem, těch šancí bylo poměrně víc.

3. Velká porce minut. Johnson podruhé v letošní sezóně přetáhnul ice-time přes 30 minut (30:48). Kromě toho vedl tým i v počtu střel na branku a v počtu zblokovaných střel. Co je ale mnohem důležitější, Johnson otevřel střelecký účet Avalanche a přihrál i na branku Yakupovovi. Jednoznačně povedený večer z pohledu klíčového beka lavin.

Nathan Mackinnon tváří tvář Jimmy Howardovi

4. Skvělý Nate. Díky asistenci a vítězné brance zakončil Nathan Mackinnon zápas s bilancí +2, když strávil na ledě téměr 24 minut (nejvíce po Johnsonovi a Girardovi). Kromě toho si Mack vysloužil ocenění pro třetí hvězdu týdne s bilancí 6+11 v posledních sedmi zápasech.

5. První bod. V zápase poprvé bodoval i Dominic Toninato, hráč který letos podepsal smlouvu a nastoupil teprve k druhému zápasu v NHL. Přesto se mu podařilo získat první bod díky asistenci u Johnsonovi branky. Na ledě strávil téměr 10 minut, když nastupoval ve čtvrté lajně společně s Yakupovem a Andrighettem, kteří ale strávili na ledě zhruba o tři minuty déle díky prostoru v přesilových hrách.

Zdroj: denverpost.com


Michal Samek, Czech Republic, samek@eurolanche.com
20/11/2017 - 22:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."