Viac článkov v slovenčine a češtine

Statistické poznatky v polovině sezóny

Statistické poznatky v polovině sezónyAvalanche mají za sebou právě polovinu sezóny a odpočinkový týden, co říkají k první půlce statistiky?

41 zápasů, přesně tolik jich letos Avalanche odehráli. Už pouze San Jose Sharks a Boston Bruins poloviny nedosáhli, jelikož mají odehráno zápasů 40. Naopak nejvíce mají odehráno St. Louis Blues a to 46. Avs drží bilanci 22-16-3, to znamená úspěšnost 0.573, což stačí na průběžné 16. místo v NHL (9. na západě). Průměr vstřelených branek je 3.27, což je výborné 5. místo (vede Tampa Bay s 3.61), průměr inkasovaných branek je 3.00, což už tak zářivé není a stačí to na 21. místo (vede Los Angeles s 2.36). Úspěšnost přesilových her má Colorado 21.2% a zaujímá tím 7. místo (vede Pittsburgh s 26.6%), úspěšnost oslabení je 83.9%, což je krásné 3. místo (vede Los Angeles s 87.5%). Poměr střel za zápas je 30.3 (26. místo) ku 32.2 (18. místo). Tristní je úspěšnost vhazování 45.2%, kdy je to jasně na poslední místo v celé NHL (nad námi je Tampa Bay s 46.6%, vede Winnipeg Jets s 52.9%). Doma mají AVS bilanci 15-7-1, venku 7-9-2.

Analýza:

1) Defenzivní část hry při hře 5 na 5. Aby Avs dosáhli úspěchu ve druhé polovině sezóny, určitě potřebují zlepšit defenzivní část hry v situaci 5 na 5. Speciální formace fungují velmi dobře, až na inkasované branky ve vlastní přesilovce, kde jich Avs obdrželi již 8, což je druhé nejvyšší číslo v soutěži. Už proto, že je pravděpodobné, že úspěšnost střelby nejspíš o něco klesne, a proto je potřeba zvýšit tlak a počet střel na branku soupeře.

2) Zapracovat na vhazováních. 45.2% není vůbec lichotivé číslo. Někdo může kontrovat, že hvězdy letošní sezóny z Tampy Bay mají vhazování jen o kousek lepší, na druhou stranu prohraná vhazování vytváří šance soupeřů, dostávají Avs pod tlak, vedou k vyššímu počtu střel soupeřů a nižšímu počtu střel vlastních.

3) Začít vyhrávat venku. Pasivní bilance venku není dobrá, navíc Avs čeká venku ještě 23 zápasů, kdežto doma jen 18. Import bodů zvenku je tak nezpochybnitelně nutný. Po St. Louis, které doma odehrálo ještě o jeden zápas více, je 23 druhé nejvyšší číslo. Horší bilanci venku má jen Dallas, Minnesota, Edmonton a Arizona.

4) Nechat se méně vylučovat. Úspěšnost 83.9% je chvalitebná, ovšem počet vyloučení 179 je 9. nejvyšší a to může být problém. Na druhé straně si Avs vynutili nejvyšší počet přesilovek a to 165, což je výborné, svědčí to o aktivní ofenzivní části hry a bylo by skvělé to tak udržet.

Závěr: Aby měli Avs reálnou šanci na play-off tak musí výše zmíněné věci rychle vylepšit nebo jim začne ujíždět vlak. Čistě statisticky by Avs 2x tolik bodů tj. 94 mohlo stačit, jenže jejich získávání bude v druhé půlce pro Laviny náročnější. Už jsme letos viděli, že Avs dokáží sehrát vyrovnané utkání s kýmkoliv, což je proti minulé sezóně úžasná změna. Z druhé strany pro úspěch v podobě postupu do nadstavbové části je potřeba udělat ještě pořádný kus práce.

Co si o výhledu druhé poloviny sezóny myslíte Vy?

"Tento článek je subjektivním názorem autora a v žádném případě nereprezentuje názory fanklubu Eurolanche."

Přinese druhá polovina ZČ AVS více nebo méně bodů než ta první?
AVS ve 2.půlce získají VÍCE bodů
AVS ve 2.půlce získají STEJNĚ
AVS ve 2.půlce získají MÉNĚ bodů

Ondrej Kolinsky, Czech Republic, kolinsky@eurolanche.com
13/01/2018 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."