Viac článkov v slovenčine a češtine

Grubauer je deravý a mal by rýchlo skončiť

Grubauer je deravý a mal by rýchlo skončiťKomentár k poslednému zápasu Avs a možnosť hodnotenia výkonov hráčov a tímu.

Po prvých 15 strelách zaznamenal domáci Winnipeg päť gólov. Po 20 strelách to bolo šesť gólov. 21. strela smerovala do prázdnej brány. Jets vyhrali 7:4 a na toto víťazstvo im stačilo teda dokopy 21 striel. Nesrandujem. Neopisujem nejaký zápas kategórie C medzi Severnou Kóreou a Írskom. Colorado malo na druhej strane 41 striel, svojho súpera tlačilo ofenzívne od prvej do poslednej minúty. A hovno z toho. Ako obyčajne. Dreli, makali, strieľali, tyčka sem, tyčka tem, chaos okolo brány Jets, brankár na zemi, kolotoč, puk tam, puk sem, strela, teč, zovretie… Absolútne nič nepripomínalo silu Winnipegu v domácom prostredí z posledných rokov, ked ešte boli obávaným súperom. Dnes diktovalo tempo Colorado a malo vyhrať. Jedinou prekážkou sa stal Gruabeur, za ktorého výkon nemôže hovoriť nič lepšie ako hore uvedené štatistiky. Keď je Grubauer v bráne, otázka stojí takto - Padne gól v prvej alebo druhej minúte? Alebo takto: Bude vystriedaný už v druhej tretine alebo až v tretej? Skutočne, marí sa mi, že Grubauer bol striedaný hádam v posledných svojich piatich zápasoch. Dnes k tomu nedošlo len z toho dôvodu, že už dnes v noci sa hrá ďalší zápas. S Grubauerom som mal more trpezlivosti. Plán Sakica bol jasný - priniesť mladého brankára s veľkou skúsenosťou s play-off, ktorý sa postupne v tejto sezóne prebojuje na miesto jednotky, na ktorej skončí stárnuci a často zranený Varlamov. Plán zlyhal. Grubauer je strašný, Varlamov sa pomaly vekom zhoršuje a Colorado je tak bez poriadneho brankára so skúsenosťou s NHL. Po desaťročiach hľadania kvalitného a elitného útoku sa Colorado dočkalo nového problému, ktorý môže tím zasutérenovať na dnes ligy na dlhé, dlhé roky vopred. Zoznámte sa, Colorado Oilers.