Viac článkov v slovenčine a češtine

Ľadová triešť (4.2. - 10.2.)

Ľadová triešť (4.2. - 10.2.)Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí v Coloradu. Ledová dávka ironie, humoru, kritiky a subjektivních názorů.

Posledný súper, v našej najdlhšej domácej šnúre zápasov v sezóne, bol Columbus Jackets. Modrokabátnici zápas ako inak vyhrali v pomere 6:3. Výrok najlepšia obrana je útok, by sme po tomto zápase mali zmeniť na najlepší útok je obrana. Všetky góly nášho tímu totiž strelili obrancovia. Nedajte sa pomýliť, v obrane naši obrancovia ani zďaleka nehrali tak ako v útoku. Grubauer (32/37) nás svojím výkonom tiež veľmi neopálil.

Na vzniknutú situáciu Sakic rýchlo reagoval. V megatrejde tohtoročného prestupového obdobia sa mu podarilo získať Maxa McCormickaOttawy výmenou za J.C. Beaudina. V 26 rokoch si ako ľavé krídlo v NHL kariére zahral v 71 zápasoch, všetky za Ottawu, kde sa v tejto prezentoval hlavne ako „obávaný strelec“ s 6 gólmi a 4 asistenciami. Na Sašu Ovechkina ale ešte nedorástol. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa hneď pripojil len o úroveň nižšie k Eagles. Hneď v 1. zápase si za nich dokázal pripísať asistenciu.

 Do akcie sa nám konečne po zranení vrátili Tyson Jost aj Pavel Francouz. Pri výhre 4:2 nad Stocktonom Palimu stačilo prispieť len 22 operačnými zákrokmi. Spolu s Jolym a s Agozzinom boli hlavní strojci dvoch bodov. Obaja útočnici to tam až 2x dokázali zasunúť. Ukázali, že sa to dá aj bez AIDS a kondómov. Naopak jeho konkurent v boji o post jednotky, Martin Spencer, vo svojom zápase ani náhodou neexceloval. Opäť proti tomu istému súperovi inkasoval až x=(18-17)x4+2 gólov. Výsledkom tejto obtiažnej teórie relativity je 6 gólov.

 V piatok sme sa dočkali niečoho neslychaného. Traduje sa, že o tom diskutujú aj v Afrike. O čom je reč? Avalanche si konečne zarobili 1 dolár bod v zápase proti Capitals. Pri prehre 4:3 OT sme prekvapivo dlho žili aj v predlžení. Seniorského veku sme sa ale nedožili. K jeho dovršeniu nám chýbalo len 48 sekúnd a úspešné nájazdy. Zaujala bitka zlého muža Toma Wilsona s naším Ianom Colom. Tomu sa o tejto nakladačke ešte dlho bude snívať. Ak nie je sadomasochista, tieto sny si veľmi neužije. Významný medzník dosiahol náš elitný útočník obranca Tyson Barrie. Asistenciou sa mu 4x v kariére podarilo vyrovnať 40 bodovú hranicu v 1 sezóne. Tie inkasované góly, čo spôsobil si zapisuje niekto? A viete čo, radšej ich ani nezapisujte. Chráňme lesy.

 V ďalšom zápase proti Islanders sme si opäť pripísali len 1 bod. Opäť prehra po predlžení. Opäť 4:3. V predlžení sme absolútne dominovali, chýbalo nám len kusisko šťastia. Dôkazom je Barrieho atómová bomba, ktorá opečiatkovala len tyčku. Výkonom v tomto zápase potešili hlavne Johnson (1+1) a Soderberg (1+2). Pri ducha neprítomnosti 1. lajny sa so skúškou dospelosti popasovali výborne.

Hneď na druhý deň, opäť v priaznivom čase pre Európanov, nás čakali gumení medvedíkovia z Bostonu. A hádajte čo? Áno, opäť prehra po predlžení a celkovo už 9. v sezóne. Navyše Bruins dokázali poraziť Avs na domácom ľade po dlhých 21 rokoch. Pamätá si niekto ich poslednú výhru v 1998? Sama Girarda môžeme s istotou vylúčiť. Toho vtedy zaujímala tak akurát pupočná šnúra v maminom brušku.

 


Pavol Skyba, , eurolanche@eurolanche.com
11/02/2019 - 09:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."