Viac článkov v slovenčine a češtine

Ľadová triešť (4.3. - 10.3.)

Ľadová triešť (4.3. - 10.3.)Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí v Coloradu. Ledová dávka ironie, humoru, kritiky a subjektivních názorů.

Je tu opäť čas na zhodnotenie uplynulého týždňa v našej pravidelne rubrike. Začali sme ju nezvyčajnou výhrou nad Detroitom (4:3). Bola to totiž len 2. výhra po predlžení a 3. po extra čase v sezóne. Už som myslel, že sa skôr dočkáme prezidenta opradeného mnohými škandálmi na najvyššej stoličke v štáte SR. O kom je reč, to posúďte sami. Tých kandidátov s vyššie spomenutými kritériami je tam niekoľko. Samotný zápas nám, okrem prvej päťky, veľa kandidátov na góly neponúkol. Asi nechcú rozbiť hlasy o prezidenta MVP Colorada Avalanche, žeby práve ten ich ideálny kandidát z veľkej trojky získal najviac hlasov.  

Piatkový štvorbodový zápas s Dallasom (0:4) však patril Hviezdam. Čo je paradoxné, keďže Dallas v tejto sezóne s výnimkou brankárov ozajstné hviezdy, ktoré by významne prehovorili do tabuľky bodovania či bodovania obrancov, ani nemajú. Veď ich najproduktívnejší hráč Tyler Seguin nazbieral len 61 bodov s ktorými sa radí na 45. miesto. Pred ním je aj celá naša svätá trojica. Postavenie v tabuľke tímov tomu však ani zďaleka nenasvedčuje. Vďačia za to obrane, s ktorou patria medzi najlepšie tímy v lige. Preto by sa naši mali riadiť podľa známeho východniarskeho hesla: "Mal ši branic". V prípade nedorozumenia odporúčam Google Translator. Zadajte však východniarsky jazyk nie ukrajinčinu, prosím.

Nie nadarmo sa vraví, že Slovensko má najviac trénerov na svete.

Z tohto zápasu sme si nielenže odniesli prehru ale aj zranenie kapitána Gabriela Landeskoga. Ten po zrážke s Benom Bishopom bude chýbať Avs 4-6 týždňov pre zranenie v hornej časti tela. Tak nech sa Bishop, po našom biskup, aspoň poriadne vyspovedá, veď ublížil bližnému. Po tomto ho zvolenie za pápeža s takmer istotou minie.   

Sobota nám okrem priaznivého času zápasu Avalanche, po ktorom sa aj teletextový fanúšikovia môžu hrdo biť do pŕs, že videli zápas naživo, priniesla aj výhru Eagles. Tí ťahajú úchvatnú, 5-zápasovú šnúru výhier, po ktorých sa naďalej, pomaly ale isto, dostávajú na pozície playoff. Na playoff z 10. miesta strácajú iba 1 bod s fantastickými piatimi zápasmi k dobru!! Proti San Diegu ukázali, že im to ide aj bez Agozzina. Pri futbalovej výhre (1:0) si už druhú nulu v posledných 5 zápasoch pripísal Pavel Francouz. San Diegu to nešlo ani s kopačkami, na Palim si vylámal zuby aj sám Jack Kopacka z amerického mestečka s príznačným menom Metafora Metamora v štáte Michigan. Dokonca má aj brata s menom Jonathan, veď každá kopačka by mala mať aj svoj pár. Tento príbeh sa zakladá na skutočnej udalosti, dokonca ani tie mená neboli z úcty k priamym aktérom pozmenené.

Pri ich sobotňajšej odvete to bola opäť výhra na nulu. Tomu sa vraví forma ako hrom. Tentoraz si po dlhom čase zachytal aj Spencer Martin. Jednoduchá nula to ale veru nebola, 28 zákrokov je toho dôkazom. Na ten zápas asi fakt pricválal na bielom koni.

Dokonca aj kačky si očividne dokážu zmluvne zaviazať Kopacku.

Vyššie spomínaný zápas Avalanche proti Buffalu nám vyšiel parádne. Súpera sme pustili iba k 18 strelám, z ktorých sa ani jedna neujala za brankárom Grubauerom. Nám sa ich podarilo streliť 3. Pri všetkých bol kto iný ako Mackinnon (1+2). Tak mohol byť očitým svedkom zaujímavého a jubilejného 1. gólu Gabriela Borqueho v sezóne. Svojmu slávnemu menu však stále niečo dlží.


Pavol Skyba, , eurolanche@eurolanche.com
11/03/2019 - 09:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."