Eurolanche oslavuje 12. narodeniny

Eurolanche oslavuje 12. narodeninyFanklub bol založený v roku 2007.

Fanklub Eurolanche si dnes pripomína 12 rokov od svojho založenia, počas ktorých sa stal nielen prvým európskym fanklubom Colorada Avalanche, ale aj jeho najväčším. V rámci celej NHL neexistuje podobný fanúšikovský projekt s tak dlhou tradíciou a aktívnou činnosťou. Vo fanklube je zaregistrovaných 934 fanúšikov zo 44 krajín celého sveta, keďže členmi sa môže stať naozaj každý podporovateľ Avs. Na sociálnych sieťach sleduje fanklub viac ako 9 000 ďalších fanúšikov.

Eurolanche za 12 rokov zorganizoval 11 výletov svojich členov do Colorada a USA. Celkovo 70 členov z 10 krajín si dokopy pozrelo 71 zápasov v rámci projektu Eurolanche Invasion, ktorého súčasťou bol aj zápas pod holým nebom proti Detroitu Red Wings a viacero zápasov Colorada na ihriskách súperov. Okrem Colorada sa účastníci výletov dostali do ďalších 12 amerických štátov a tiež do Kanady a Mexika.

V roku 2017 fanklub zorganizoval Eurolanche Raid 2017 na dvojzápas Colorada proti Ottawe Senators pre viac ako 50 svojich členov.

Členovia fanklubu sa mohli stretnúť aj na 12 členských stretnutiach, na unikátnom výlete v Normandii, na výročnom stretnutí pri oslave 10. narodenín, prípadne na stretnutiach so súčasnými či bývalými hráčmi Colorada Avalanche. Eurolanche sa tak stretol napríklad s Milanom Hejdukom, Svenom Andrighettom či Uwe Kruppom. Pozrite tu zoznam všetkých podujatí.

Súčasťou histórie fanklubu je aj deväť ročníkov tipovacej súťaže Eurolanche League, prostredníctvom každý rok vyhrávajú traja najlepší tipéri cenné suveníry. Ďalšou príležitosťou ako získať podpisy hráčov a ďalšie suveníry sú pravidelné súťaže pre členov fankubu, ktorých bolo už niekoľko desiatok.

Históriu fanklubu si pripomína jeho vlastná knižka „10 rokov fanklubu Eurolanche“, ktorá bola publikovaná v roku 2017. Desiate výročie fanklubu si listami pripomenuli aj vtedajší guvernér štátu Colorado a súčasný kandidát na amerického prezidenta John Hickenlooper a starosta mesta Denver Mike Hancock.

O fanklube Eurolanche informovalo desiatok médií z Európy a Severnej Ameriky vrátane NHL.com, NBC Sports, TheHockey News, Altitude TV či ProHockey.

Redakcia fanklubu spravila viac ako 100 rozhovorov s hráčmi a osobnosťami spätými s Coloradom Avalanche.

Najaktívnejší členovia fanklubu sú súčasťou skupiny Yeti Ultras, kedy jedinou podmienkou na získanie členstva je účasť na jednej akcii aspoň raz za dva roky.

Fanklub prevádzkuje tieto webové stránky: Eurolanche.com, Invasion.Eurolanche.com, Story.Eurolanche.com, StadiumSeries.Eurolanche.com, GlobalSeries.Eurolanche.com a Book.Eurolanche.com (Kniha.Eurolanche.com) – a je aktívny na Facebook.com/Eurolanche (Facebook.com/EurolancheSKCZ), Twitter.com/Eurolanche a Instagram.com/Eurolanche.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
12/08/2019 - 20:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."