Eurolanche Invasion XII sa začína zajtra

Eurolanche Invasion XII sa začína zajtraFanklub pripravil dvanásty výlet pre dvanásť svojich členov do Colorada.

Eurolanche, prvý európsky fanklub a dlhoročný najväčší fanklub Colorada Avalanche, najväčší fanúšikovský projekt v rámci celej NHL s viac ako 1000 zaregistrovanými členmi a tisíckami sledovateľov na sociálnych sieťach a podporovateľov, organizuje dvanásty výlet svojich členov do USA pod názvom Eurolanche Invasion XII. Celkovo 12 fanúšikov zo štyroch krajín - zo Slovenska, Českej republiky, Veľkej Británie a po prvýkrát zo Slovinska - strávia v USA 17 nocí od 11. do 27. februára. Za dva a pol týždňa osobne navštívia osem zápasov Colorada Avalanche, precestujú tisícky míľ po USA, navštívia Los Angeles, Las Vegas, ale aj mexické mesto Tijuana.
 
"Akonáhle sme sa pred dvoma rokmi dozvedeli prvé neoficiálne informácie o druhom zápase Colorada Avalanche pod holým nebom, bolo nám jasné, že si takúto veľkolepú udalosť nemôžeme nechať ujsť. Tešíme sa na všetkých osem zápasov, množstvo výletov, nových zážitkov a skvelý hokej, ktorý Avs predvádzajú. Bude to ďalší unikátny výlet v našej histórii," povedal zakladateľ a predseda Eurolanche David Púchovský.
 
 
Po tretíkrát v histórii projektu Eurolanche Invasion sa jedného výletu zúčastní rekordný počet fanúšikov - 12. Pre organizátora Davida Púchovského zo Slovenska to bude rekordná jedenásta účasť. Po druhýkrát za sebou sa za oceán vrátia Slováci Peter Junek a Tomáš Oliva, ku ktorému sa pripojí premiérovo jeho brat Dávid Oliva. Po niekoľkoročnej pauze sa do Colorada po druhýkrát vrátia aj ich krajania Juraj Čulák a Jozef Illéš. Česká republika bude mať zastúpenie v podobe troch fanúšikov - pre Mareka Körbera to bude po roku pauzy druhá účasť na projekte, premiéru zaznamenajú Václav Berounský a Martin Bednář. Zo Švédska priletí Ben Robinson, pôvodom z Veľkej Británie, ktorý už v Denveri bol, ale k Eurolanche sa pripojí po prvýkrát. Veľkú premiéru na Invasion zažije Slovinsko, ktoré bude reprezentovať Boštjan Černenšek.
 
Fanúšikovia si pozrú päť domácich Colorada Avalanche proti Ottawe Senators, Washingtonu Capitals, Tampe Bay Lightning, New Yorku Islanders a Buffalu Sabres. Hlavným bodom programu bude návšteva zápasu pod holým nebom v rámci 2020 NHL Stadium Series, keď hlavným súperom Avs budú Los Angeles Kings. Pre Eurolanche to bude po Eurolanche Invasion VIII druhý výlet s návštevou tohto podujatia. Trip bude zahrňovať aj dva zápasy na ihriskách súperov a to proti Los Angeles a Anaheimu Ducks. Iba po druhýkrát za sebou a po druhýkrát v histórii je na programe zájazdu návšteva rekordných ôsmich zápasov Avalanche.
 
V histórii Eurolanche budú dva zápasy proti Los Angeles vôbec prvými proti tomuto súperovi, rovnako ako aj duel proti Buffalu. Zápasy proti trojici Washington, Tampa Bay a Islanders budú druhé proti týmto oponentom. Proti Ottawe to bude tretí duel v histórii projektu, a napokon až piaty vzájomný zápas to bude proti Anaheimu.
 
Lákavou časťou programu výletu bude aj roadtrip v rámci návštevy dvoch zápasov Colorada v Kalifornii. Smerom tam sa výprava presunie lietadlom, naspäť do Denveru autom. V Kalifornii si fanúšikovia nenechajú ujsť prehliadku Los Angeles, navštívia mexické prihraničné mesto Tijuana, noc strávia v Las Vegas a ďalšie tri dni budú jazdiť po USA s rôznymi zastávkami vrátane Grand Canyon. Hrubým odhadom fanúšikovia najazdia len v rámci tohto roadtripu 2 500 kilometrov.
 
Ďalší program zahrňuje návštevu zápasu NBA, stretnutia s bývalými a súčasnými hráčmi Colorada Avalanche, bežkovanie v Aspene, spoločná fotografia s Petrom Forsbergom, výlet do Skalistých hôr a množstvo ďalších aktivít vrátane stretnutí s priateľmi Eurolanche.
 
Hlavné spravodajstvo z Eurolanche Invasion XII bude k dispozícii vo forme online spravodajstva na Invasion.Eurolanche.com. Ďalšia časť bude online na Eurolanche.com a na novospustenom webe venovanom hlavne zápasu pod holým nebom StadiumSeries2020.Eurolanche.com. Všetky informácie budú dostupné na Facebooku, Twitteri a Instagrame.
 
Eurolanche za 12 rokov zorganizoval 11 výletov svojich členov do Colorada a USA. Celkovo 70 členov z 10 krajín si dokopy pozrelo 71 zápasov v rámci projektu Eurolanche Invasion, ktorého súčasťou bol aj zápas pod holým nebom proti Detroitu Red Wings a viacero zápasov Colorada na ihriskách súperov. Okrem Colorada sa účastníci výletov dostali do ďalších 12 amerických štátov a tiež do Kanady a Mexika.
 
Všetky základné informácie o Eurolanche Invasion a o predošlých desiatich výletoch nájdete na Invasion.Eurolanche.com. Ak uvažujete o účasti na budúcej Invasion a máte otázky, posielajte ich na eurolanche@eurolanche.com. Prihlasovanie bude spustené neskôr a budú naň upozornení členovia fanklubu, ktorí pri registrácii uviedli svoju e-mailovú adresu. 

Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
10/02/2020 - 20:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."