Viac článkov v slovenčine a češtine

Colorado v Prahe alebo Bratislave?

Colorado v Prahe alebo Bratislave?Podľa pôvodného plánu sa mali Avs predstaviť v Prahe. Ako tieto plány ovplyvní koronavírus?

NHL oznámila zrušenie medzinárodných zápasov pre kalendárny rok 2020. Vo Fínsku tak o pár mesiacov neuvidíme Colorado Avalanche v súboji s Columbusom Blue Jackets. Takáto správa sa dala očakávať v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Do hry však vstúpil aj ďalší plán, o ktorom verejnosť ešte doteraz netušila.

Podľa zdroja, ktorý sa vyjadril pre Eurolanche, Avs sa mohli v blízkej budúcnosti predstaviť v Prahe. "Áno, bol to jeden z plánov, ktorý sa začal pomaly riešiť, ale pandémia a cestovné obmedzenia ho nateraz odsunuli. Colorado Avalanche je v súčasnosti silnou značkou, keďže tím patrí k favoritom na Stanley Cup, čo by bezpochyby pritiahlo fanúšikov aj v Prahe. Navyše je z tohto regiónu fanklub Eurolanche, ktorý je tiež garanciou záujmu o podobné podujatie," povedal pre Eurolanche.com zdroj z hokejového prostredia z USA.

Bohužiaľ, nateraz je ťažké predpovedať, či sa vôbec dohrá prerušený ročník, a nie to, čo bude s medzinárodnými podujatiami o rok, či dva, a ako vôbec sa športový svet zmení po prekonaní pandémie. Preto nie je na mieste špekulovať o prípadnom pražskom dátume zápasov Avs. Na druhej strane môžeme byť radi, že sa do hry vôbec dostala aj takáto alternatíva.

V súvislosti s možným dvojzápasom v Prahe sa naskytla otázka možnej exhibície v Bratislave. V roku 2011 sa proti miestnemu klubu HC Slovan Bratislava predstavil New York Rangers. Keď do slovenskej metropole zavítal jeden z najtradičnejších klubov svetového hokeja, prečo by to nemohlo vyjsť Coloradu? Bratislavská exhibícia je nateraz iba čistou špekuláciou Eurolanche, avšak podľa našich informácií z ďalšieho hokejového zdroja, nie je takáto myšlienka vôbec nereálna.

Oba scenáre predstavenia Avalanche v Európe budeme pre vás sledovať aj naďalej.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
09/05/2020 - 22:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."