Viac článkov v slovenčine a češtine

Analýza: Hejduk môže iba pomôcť

Analýza: Hejduk môže iba pomôcťAnalýza predĺženia kontraktu s českým útočníkom. Aký bude mať dopad na klub?

Milan Hejduk podpísal s Coloradom Avalanche ďalšiu jednoročnú zmluvu. Tentoraz si polepší o dva milióny amerických dolárov, čo je o milión menej ako za posledné roky. Český veterán odohral svoju najhoršiu sezónu v kariére. Stal sa síce tretím kapitánom v histórii tímu, lenže postupne sa prepadol až do štvrtého útoku. Asi iba jeho meno ho zachránilo od vysedávania na tribúne. Hejduk dostáva vďaka tejto zmluve pravdepodobne poslednú šancu.

Týmto podpisom nemôžeme stratiť. Hejduk bol roky istota. Posledné zlyhanie môže byť iba jednosezónne. Ak nie, tak si samotný hráč musí byť vedomý, že tentoraz sa naozaj môže na zápasy pozerať ako divák. Dokonca je celkom možné, že sa obe strany dohodli na drastickejšom závere – „ak to bude ďalej zlé, ukončíme s tebou zmluvu v strede sezóny“. Majiteľ by týmto krokom ušetril pár drobných. A Hejduk by vtedy asi nadobro skončil.

Hejduk stále môže ponúknuť svoje skúsenosti. Spomedzi všetkých hráčov má ich azda jedny z najväčších. Už vieme, že nie je lídrom a ani nikdy nebude. No práve mentorstvo môže byť pre mladíkov veľkým prínosom. Toto nie je všetko, čo od neho očakávame. Radi by sme ho videli späť aspoň s 20 gólmi. Nemôžeme si dovoliť luxus držať na súpiske neproduktívneho hráča, nech má akékoľvek meno. V dnešnej ére sa každý bod počíta.

Podpis zmluvy dokázal viacero vecí. Hejduk sa mýlil, keď pred niekoľkými týždňami povedal, že tím ho asi nepodpíše. Stal sa opak. Podpis je dôkazom, že v organizácii „Lavín“ je relatívne všetko v poriadku. Manažment si uvedomil, že by nebolo príjemné stratiť najdlhšie slúžiaceho aktívneho hráča len tak. Určite zohrala svoju rolu aj akási nostalgia a úcta k hráčovi. Ale ako som už napísal, je to posledná šanca. Tohto si musia byť vedomé obe strany.

Hejdukovo zotrvanie môže napovedať tomu, že sa tím nechystá ešte podpísať žiadne hviezdne útočné krídlo. Je však ešte predčasné takéto niečo konštatovať. Veľa hráčov stále nemá zmluvy. Ak by sme chceli novú posilu, musel by odísť niekto na úkor Hejduka – Milan bude hrať v prvých dvoch a tým pádom sa musí spraviť miesto pre novú posilu na úkor niekoho iného.

V celkovom zhrnutí je to veľmi dobrý krok klubu. Nevyhodili veľa peňazí do vetra a neukončili spoluprácu s dlhoročným hráčom pochybným spôsobom. Teraz je všetko na Hejdukovi. Dôveru dostal, kapitánske „céčko“ s najväčšou pravdepodobnosťou stratil. Či sa mu bude dariť bez neho, alebo to bude jeho už naozaj posledná sezóna, uvidíme o pár mesiacov.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
19/05/2012 - 08:34

Comments

Subject:Author:Date:
Avsman
19. 05. 2012 10:30
dado
19. 05. 2012 10:57
Mino
19. 05. 2012 15:05

View comments | Add your comment

New comments
ja suhlasim s dadom a ronom12 (samozrejme to aky je duchene v skutocnosti to ja nemozem povedat kedze som sa s... More in:
Rýchly komentár

Ok panove, kdyz ho chcete teda vymenit, tak mi napiste ja by ste si to predstavovali aby ta vymena posunula av... More in:
Rýchly komentár

ja neodsudzujem Matta alebo nepisem ze je na nic hrac...proste ale neni ziadny lider a prave lidra potrebujeme... More in:
Rýchly komentár

V prvom rade by sme sa mali držať normálnej diskusie. Názory typu "ja a asi dalsi dvaja maju normálny nazor" s... More in:
Rýchly komentár

New articles
Rantanen se vrátí příští týden
Čo nového u Avs? (10.)
Rýchly komentár
Player ratings: Lightning game
Varlamov, Avalanche shut out Lightning