Viac článkov v slovenčine a češtine

Dater: Avs nabídli Pariseovi smlouvu

Dater: Avs nabídli Pariseovi smlouvuNejpovolanější člověk ohledně psaní článků o Coloradu Avalanche se po skončení prvního dne zamyslel nad situací ohledně klubu z Denveru. Ještě není konec!

Hned na úvod článku Dater zdůrazňuje: Avalanche ještě neskončili. Možná nepřijde podpis nebo výměna hned dnes nebo zítra, ale mnoho indicií napovídá tomu, že ještě jeden nebo dva obchody má generální manažer Greg Sherman připravené. Vše ovšem závisí na rozhodnutích Zacha Pariseho a Ryana Sutera, dvou největších hvězd těchto dní. Na jejich rozhodnutí čeká drtivá většina klubů. Po jejich podpisech se strhne jakási druhá lavina podpisů.

Colorado kontaktovalo New Jersey ohledně nabídky smlouvy pro Zacha Priseho. Sherman sice neřekl konkrétně, jak nabídka vypadala, ale zároveň nevyvrátil, že by žádná nebyla. Dater připomíná, že Laviny rozhodně nejsou organizací, která by předložila nabídku "jen tak pro zábavu". Jednalo se tedy o seriózní kontrakt, o kterém Parise se svým agentem dost možná čile diskutoval. Hvězda Devils i zadák Ryan Suter již včera avizovali, že jejich rozhodnutí by mohlo přijít dnes.

Podle Datera by Avalanche mohli stále pomýšlet na přivedení levého křídla. Pokud by onou posilou nebyl Parise, tak kdo? Alexander Semin se v očích uznávaného novináře nejeví jako vhodná posila. Colorado podle něj není týmem, který by chtěl riskovat smlouvu ve výši kolem 7 milionů dolarů. V jednom dechu však Dater dodává, že po příchodu P.A. Parenteaua možná Avs útočníka do prvních dvou útoků nepotřebují. Načrtnul i možné složení útoků.

McGinn - Stastny - Jones

Hejduk - Duchene - Parenteau

Landeskog - O´Reilly - Downie

Jenže s podobným složením vyvstává řada otazníků. Skutečně je O´Reillyho formace náš třetí útok? Není to spíš druhá, nebo dokonce první lajna? Stastnyho řada ovšem nemůže být třetí řado, že? A už vůbec ne Duchenova trojka. Na druhou stranu Milan Hejduk se po loňské sezoně nejeví přímo jako křídlo do druhého útoku, ale má opravdu hrát ve čtvrtém? Uvidíme, co má Greg Sherman za lubem. Možností se nabízí hned několik.

Některé vzpomenul i Dater. Co kdyby proběhla výměna mezi Coloradem a Anaheimem, kdy by si kluby prohodili Paul Stastny a Bobby Ryan? Nebo snad Avalanche budou obchodovat s Columbusem, přičemž do Ohia pošlou Stastnyho s někým z obránců, kterých je v týmu přetlak, a modrý kabát vymění za dres Lavin Rick Nash? Americký žurnalista ihned dodal, že se nejedná o nic podloženého, že zkrátka jen "nahlas přemýšlí".

Možnému trejdu s Columbusem (nebo jiném obchodu podobného typu) přidal i podpis Grega Zanona. S ním má celek z Denveru celkem devět okamžitě použitelných zadáků. Greg Sherman ohledně jeho podpisu prohlásil, že kvalitních obránců není nikdy dost. To je sice pravda, ale Stefan Elliott i Tyson Barrie jsou momentálně ve věku, kdy potřebují hrát co nejvíce (v angličtině s oblibou používané spojení: as much as possible).

Možná tedy Avs přemýšlí o výměně (jejíž součástí by se klidně mohl stát i Zanon, ale nevypadá to příliš reálně). Jedno je však jisté. Colorado ještě neřeklo poslední slovo. A i kdyby již žádný další podpis nestvrdila, rozhodně bude i v dalších dnech aktivní. Jak již bylo naznačeno výše, většina dalších kroků většiny klubů se bude odvíjet od rozhodnutí Zacha Pariseho, respektive Ryana Sutera. Proto se i dnes máme na co těšit.

Zdroj: denverpost.com


Matej Klucho, Czech Republic, eurolanche@eurolanche.com
02/07/2012 - 13:49

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."