Viac článkov v slovenčine a češtine

Top zápasy Avs: Na čo sa máme tešiť?

Top zápasy Avs: Na čo sa máme tešiť?Sezóna 2012/13 je doslova už iba zopár týždňov pred dverami. Čas ide rýchlo. Ktoré zápasy by sme si nemali nechať ujsť?

Divízni súperi, veľkí rivali, noví hráči, hviezdny súper, atraktívne časy... Ďalšia sezóna NHL prinesie ďalšie atraktívne zápasy. Nevyhne sa im ani Colorado Avalanche. Z obrovskej kopy 82 člennej porcie som vybral päť najatraktívnejších duelov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Dátumy sú „americké“, takže u nás zápasy začínajú zvyčajne v noci na druhý deň.

11. októbra – St. Louis Blues

Úplne prvý zápas základnej časti a k tomu ešte doma! Na tento dátum sa tešia všetci fanúšikovia. Avalanche privítajú na svojom ľade Bluesmanov. Súper v lete takmer absolútne neposilnil o jediné meno. Za zmienku stojí návrat obrancu Jeffa Woywitku, ktorý však veľa vody nenamúti. St. Louis sa naďalej bude spoliehať na brankársku dvojicu Jaroslav HalákBrian Elliott, ktorá dostala v minulej sezóne najmenej gólov v lige. Avšak zaspanie manažmentu na trhu s hráčmi môže mať na tím katastrofálne následky. Všeobecne očakávam veľký prepad klubu. Jeho dres stále obliekajú bývalí hráči Avs Kevin ShattenkirkChris Stewart.

13. októbra – Minnesota Wild

Keď sa už dnes povie názov nášho ďalšieho súpera, napadnú vám dve mená: Zach PariseRyan Sutter. Hviezdna dvojica sa spojila a prišla do jedného tímu. Jeden tím ulovil dve najväčšie ryby. Z Minnesoty začali niektorí „experti“ robiť ihneď veľkého favorita. Majiteľ klubu dokonca napísal fanúšikom špeciálny list, ako keby získal „99“ a „68“ jedným ťahom. V pozadí fanúšikovského nadšenia však zostali obrovské a premrštené hodnoty oboch kontraktov. Napriek tomu, že viacerí Minnesote po tomto kroku nič dobré neprajeme, budeme sa tešiť na prvý vzájomný zápas. Nedáme im šancu. „Divosi“ zavítajú do Pepsi Centra po prvýkrát v posledný novembrový deň.

17./21. novembra – Montreal Canadiens/Toronto Maple Leafs

Špeciálne zaraďujem dvojzápas proti tradičným kanadským tímom. Oba duely sa odohrajú za sebou v Pepsi Centre. Osobne ma ani moc nezaujímajú mená hráčov súpera, ale značka ich klubov. Zakladajúce tímy prídu do Denveru. Prestížne a cenné zápasy. V drese „Javorových listov“ nájdeme stále Johna-Michaela Lilesa a po novom aj Jaya McClementa.

2. decembra – Los Angeles Kings

Premiérový zápas s obhajcom Stanley Cupu a navyše v domácom prostredí. Sympatickí „Králi“ sa dopracovali na vrchol aj napriek tomu, že v ich kádri nenájdeme premrštené hviezdy s veľkými menami, ktoré sa denne objavujú na NHL.com. Vynikajúcim lídrom sa stal brankár Jonathan Quick. Celý tím môže svojou prácou inšpirovať práve Avs, ktorí sa hocikedy môžu dostať do rovnakej pozície. Veríme, že to bude už o pár mesiacov.

13. apríla – Detroit Red Wings

Posledný zápas základnej časti! Doma proti rivalovi z Detroitu. Veríme, že v tomto zápase už o nič nepôjde. Avalanche sa budú sústreďovať na prvé kolo play-off, zatiaľ čo Red Wings budú už myšlienkami na letnej dovolenke. Mimochodom ani Detroit sa nevenoval posilovaniu kádra. Viackrát sa jeho názov objavil pri veľkých menách, no ako vidíme, do Detroitu nakoniec nikto nechcel ísť. Spomeniem snáď iba Jordina Tootooa, ktorý má v lige povesť primitívneho útočníka. Po angažovaní Todda Bertuzziho spred rokov ďalšia „správna“ voľba! Nicklasa Lidstroma by mal nahradiť asi Kyle Quincey. Napovedá to absolútne neadekvátna výška jeho novej zmluvy. Do kádra sa vrátil Mikael Samuelsson. S Detroitom to vyzerá zle a bude nám cťou byť bodkou jeho nepodarenej sezóny.

Na aké zápasy sa tešíte vy a prečo?


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
29/07/2012 - 08:00

Comments

Subject:Author:Date:
miro
29. 07. 2012 22:22
Avsman
31. 07. 2012 08:01
Coloradak
30. 07. 2012 16:37

View comments | Add your comment

New comments
dnes dame San Jose 6golov ..... ..... ....... ......... Ale dostaneme 8 ... More in:
Colorado sa predstaví v San Jose

ja by som vsetko neoznacil za zle aspon nie v ten den ako prisli... Beauchemin hra solidne oproti Zadorovi, u ... More in:
Kde sa stala chyba?

Cista katastrofa ,ked to clovek takto cita ..... More in:
Kde sa stala chyba?

tak nejak... ochranil by som akurat Picka,Barrieho,Landeho,Duchenea,Rantanena,Macka ,EJ,Nietta a mozno Zadorov... More in:
Koho ochránit před Las Vegas?

New articles
Colorado sa predstaví v San Jose
Avs end trip in San Jose
Eurolanche Invasion IX: DAY 9
Eurolanche Invasion IX: DEŇ 9
Kde sa stala chyba?