Ďalší talent Avs: Garrett Meurs

Ďalší talent Avs: Garrett MeursMedzi najväčšie talenty Colorada patrí určite aj Garrett Meurs.

Garrett Meurs sa narodil 12. januára 1993. Colorado Avalanche ho draftovalo v roku 2011 z celkového 123. miesta. Garrett pôsobil v sezóne 2011/2012 v OHL v tíme Plymouth Whalers. Pre Meursa to bola dobrá sezóna, uvedomil si čo chce v živote dokázať a akým hráčom sa chce stať. Urobil veľký pokrok v hre smerom dopredu.

Garrettov pokrok smerom hore sme mohli pozorovať od začiatku minulej sezóny. Bol to určite výborný rok. Premenil sa z nevýrazného mladíka na pevného, rýchleho, ambiciózneho a hlavne húževnatého útočníka. Meurs urobil dôležité kroky a odstránil zbytočné prvky v jeho hre, zjednodušil svoj prístup v útočnom pásme.

Na tréningoch pracuje tvrdo a ťažko, čo mu v budúcnosti môže priniesť úspech. Garrett je veľmi nebezpečný pre súperových brankárov. Má šikovné ruky, chuť strieľať góly a rozhodne ma potenciál na to, aby sa v ďalšej sezóne ešte zdokonalil, zlepšil a stal sa ešte nebezpečnejším útočníkom ako momentálne je. 

V budúcej sezóne by sa malo do Plymouth Whalers vrátiť veľa kľúčových útočníkov. Bude preto veľmi zaujímavé sledovať či sa Garrett Meurs dokáže zlepšiť a či dokáže svoj veľký potenciál a bude ťahať svoj tím ďalej. Je však jasné, že v budúcej sezóne nebude mať až takú veľkú zodpovednosť ako to bolo v sezóne minulej. 

Dôležitou súčasťou bude aj to, či sa Plymouth dokáže prebojovať do play-off. V poslednej sezóne sa im to nepodarilo. Meurs odohral v OHL doposiaľ 197 zápasov v ktorých nazbieral 128 bodov (46g/82a). V play-off odohral 20 zápasov a pripísal si na konto 6 bodov (2g/4a). Každý fanúšik Avs dúfa, že Garrett Meurs bude vo svojom raste pokračovať aj v budúcej sezóne.Juraj Janoťák, Slovakia, juraj@eurolanche.com
04/08/2012 - 08:00


Comments

There are currently no comments for this article.

View comments | Add your comment

Souhlasím s redaktory. Samozřejmě ty góly dali hráči v poli (kteří dle mého do jednoho zaslouží palec nahoru z... More in:
Redakcia Eurolanche: Ako dopadnú Avs?

To nie je, že tím je bez  Varlyho o ničom. Proste len je často najlepší hráč zápasu a kľúčový faktor zápa... More in:
Redakcia Eurolanche: Ako dopadnú Avs?

Není to tak, že bez Varlamova by ten tým byl úplně k ničemu, to ani náhodou. Je ale jasné, že mnoho (možná i k... More in:
Redakcia Eurolanche: Ako dopadnú Avs?

tim ze tu piseze ze hodne vyher mame diky varlymu to vypada tak jako by ten tym byl jinak uplne k nicem...neri... More in:
Redakcia Eurolanche: Ako dopadnú Avs?