Viac článkov v slovenčine a češtine

Burgundy/White Game 2011

Burgundy/White Game 2011Hráči Colorada Avalanhe odohrali dvanásty ročník vzájomného zápasu pod názvom Burgundy/White Game.

Vypredané publikum v Colorado Springs v Cadet Ice Arene sa stalo svedkom výhry tímu White 4:3. Víťazný celok ešte na začiatku tretej tretiny prehrával 1:2. Celkovo štvorgólový koncert v záverečnej časti upravil skóre do finálnej podoby. Sedem gólov zápasu vstrelilo sedem rozličných hráčov.

V siedmej minúte prvej tretiny sa presadil Brad Malone za tím White, keď prekonal Semyona Varlamova. Vedenie si chalani udržali až do druhej tretiny, kedy sa tím Burgundy presadil v priebehu piatich minút – postupne skórovali Gabriel BeauprePatrick Bordeleau. Už po troch minútach tretej tretiny vyrovnával Ryan Stoa po prihrávkach Tysona BarriehoGarretta Meursa. Tím White poslal druhýkrát do vedenia a obrat dokončil Matt Duchene, keď zrazil strelu Milana Hejduka. Už o osemnásť sekúnd vyrovnal Greg Mauldin. Víťazný gól vstrelil v dvanástej minúte Erik Johnson. Tím Burgundy už brankára Samiho Aittokallioho neprekonal.

Za Burgundy hrali takéto útoky Joakim Lindstrom – Paul Stastny – David Jones, Cody McLeod – Jay McClement – Chuck Kobasew, Kyle Quincey – Stefan Elliott a Duncan Siemens – Ryan O´Byrne. Za Bielych Gabriel Landeskog – Ryan O´Reilly – Daniel Winnik, Peter Mueller – Matt Duchene – Milan Hejduk, Jan Hejda – Erik Johnson a Matt Hunwick – Shane O´Brien.

Bieli rozstrieľali svojho súpera 36-33. Stoa zaznamenal najviac striel spomedzi všetkých – päť. Ryan O´Reilly zvíťazil v siedmich z 11 buly. Johnson zblokoval päť striel – najviac. Matt Hunwick dosiahol dva plusový body, čo bolo maximum zo zápasu. V pozápasových nájazdoch zvíťazil tím Burgundy. Mauldin zaznamenal dva body.

Zdroj: Avalanche.nhl.com