Viac článkov v slovenčine a češtine

Hvězda nebo týmové pojetí?

Hvězda nebo týmové pojetí?Zajímavý článek nás napadl v souvislosti s pohledem na kanadské bodování Colorada po pouhých dvou odehraných zápasech.

O co jde? Již několik let hoří ohnivé debaty mezi fanoušky, jestli má management Colorada přivést pod Skalisté hory skutečnou hvězdu elitního formátu. Aby jsme byli úplně přesní, poslední období se jedná spíš o otázku Jakou hvězdu má management do Colorada přivést? Ať chceme nebo ne, týmu jednoduše chybí persona, která na první pohled budí na poli NHL respekt, ať už na ledě nebo mimo něj. V takové ikony musí naše mladé hvězdičky teprve růst.

A nyní trocha čísel. Hráči jakoby byli obeznámeni s nastolenými pořádky a o letošní produktivitu se snaží starat skutečně všichni. Po dvou zápasech a pěti vstřelených brankách se může Colorado pyšnit tím, že v jejich dresu bodovalo celkem 14 hráčů. V lize se stejným číslem mohou pochlubit hráči Ottawy, lépe jsou na tom jen Blackhawks, kteří prožívají exklusivní ofenzivní vstup do sezony.

Colorado je ale jediným týmem v lize, kde se o produktivitu stará všech 14 borců rovným dílem. Je to předzvěst toho, že si jsou hráči vědomí, že v Denveru jednoduše není Malkin, není Stamkos nebo není Vanek? V každém jiném týmu NHL mají hráče, kterému se podařilo zaznamenat v prvních dvou duelech například tři nebo čtyři body. Jakmile se těmto hráčům v zápase nedaří, s osudem jejich týmu to většinou bývá nahnuté.

Avalanche mají z tohoto pohledu výhodu, že nebezpečí může přijít kdykoliv a odkudkoliv. Z útočníků zatím nemá ve statistikách bodík Jamie McGinn a Patrick Bordelelau (jeho asistence v zápase s Minnesotou se po prozkoumání videa v Torontu smazala) a obránci Ryan O´Byrne a Tyson Barrie. Ostatní hokejisté si svůj první zářez v nové sezoně již stihli připsat.

Pochopitelně nelze čekat, že valná většina týmu bude mít po skončení zkráceného ročníku na kontě 20-30 bodů, pokud ale má Colorado uspět, musí se hráči o produktivitu dělit i nadále. Avs mohou těžit z pohody, kterou by měli hráči získat díky tomu, že na svůj první bod nemuseli čekat tak dlouho (pomineme-li čekání na hokej jako takový).

Názor Eurolanche: Brzké připsání bodu by skutečně mohlo působit na většinu hokejistů v týmu jako určitý faktor úlevy. Je dobře, že se v pouhých dvou zápasech zapsalo do statistik celkem 14 borců. Na druhou stranu asi nikdy nevyhasne touha fanoušků po skutečné hvězdě v Denveru. Bude jí časem Matt Duchene, nebo do ní doroste Gabriel Landeskog? Jedno je jisté, na to budeme muset ještě čekat.


Matej Klucho, Czech Republic, eurolanche@eurolanche.com
24/01/2013 - 15:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."