Viac článkov v slovenčine a češtine

Týždeň v Lake Erie (16.)

Týždeň v Lake Erie (16.)Sumár posledných siedmich dní na prvej farme Colorada Avalanche.

Lake Erie Monsters mali pred All-Star zápasom v AHL na programe dve stretnutia, ktoré odohrali pred svojimi divákmi proti jednému súperovi – silnému San Antonio Rampage. Tím, ktorý okupuje jednu z popredných priečok konferencie však prekvapivo padol pod hokejkami hráčov Monsters v oboch zápasoch.

Lake Erie Monsters - San Antonio Rampage 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)

V prvom stretnutí to bolo spočiatku ako na hojdačke. V štvrtej minúte Reto Berra kapituloval, no o pár sekúnd Joe Hishon vyrovnal na 1:1. Prvá tretina sa nedostala ešte ani do polovice a puk skončil v bránke ešte dva krát, na každej strane sa tak stalo raz. Najprv Monsters znova prehrávali, ale Andrew Agozzino vyrovnal. V druhej tretine si viac hry vybojovali hráči súpera, ale góly padali až v tej poslednej. Strelecky boli znova v prevahe Rampage, ale Monsters im dali lekciu z efektivity. Z desiatich striel inkasoval brankár súpera štyri krát, zatiaľ čo Berrove konto už zaťažené nebolo. Postupne sa presadili Mike Sgarbossa, Kenny Ryan, Maxim NoreauDennis Everberg.

Lake Erie Monsters - San Antonio Rampage 3:2OT (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)

Gólovú porciu druhého merania síl otváral Everberg. Rampage mali znova hernú a streleckú prevahu, no nič im to nebolo platné. V tretej tretine zvyšoval Stefan Elliott, účastník dnešného All-Star zápasu AHL. Nápor kvalitného súpera však Monsters nevydržali a Berra dva krát inkasoval. Strelecky sa naňho rútilo 39 projektilov, no viac ako dva nepustil. Monsters dotiahol do predĺženia, v ktorom Agozzino rozhodol o dvoch bodoch.

Štatistiky a hviezdy

Za prvú hviezdu možno považovať Andrewa Agozzina, ktorý bodoval v oboch zápasoch. Dokopy dal dva góly zo štyroch striel, na jeden nahral a pripísal si štyri plusové body. Druhou hviezdou bol Joe Hishon, ktorý mal veľkú zásluhu na prvom víťazstve gólom a dvomi asistenciami. K tým dokopy pridal päť plusových bodov. Poslednou hviezdou sa stal Reto Berra, ktorý podržal tím v oboch zápasoch a zo 70 striel dostal štyri góly.

1.Andrew Agozzino

2.Joe Hishon

3.Reto Berra

V tabuľke sa tím posunul na 11.priečku. Na postup do play-off však momentálne stále chýbajú štyri body.

Preview

Po All Star zápase hrajú Monsters v ďalšom týždni dva zápasy vonku. Ich súperom bude Oklahoma City Barons, čiže tím, ktorý momentálne vedie celú ligu.