Viac článkov v slovenčine a češtine

Avs nuloví i proti Buffalu

Avs nuloví i proti BuffaluSumář ze zápasu Buffalo Sabres vs Colorado Avalanche.

Colorado dnešním zápasem pokračovalo v nejdelším venkovním tripu sezóny, tentokrát se představilo v Buffalo, kde nastoupilo v KeyBank Center proti domácím Sabres. V bráně hostujícího Colorada se pro tento zápas ocitl Calvin Pickard, na druhou stranu se postavil Robin Lehner.

1. třetina 

V první třetině se toho moc nestalo, hráli spíše domácí, když byl velmi aktivní bývalý hráč Colorada Ryan O´Reilly, který se dostal do několika velkých šancí. Jak bylo zmiňováno, hrálo především Buffalo, možná také proto, že Colorado bylo vyloučeno celkově tři krát, což je za jednu třetina hodně moc.

Poslední vyloučení přišlo pouhých pět sekund před koncem úvodní třetiny, když se svojí rychlostí rozjel mladík Jack Eichel a předjel obránce Avs, který pak musel faulovat. Považoval jsem to za velmi zbytečné, ale jaký je v tom vlastně rozdíl. Téměř všechna vyloučení Colorada bývají v této sezóně zbytečná.

Stav po první části byl 0:0, na střely domácí vyhráli, dokázali na Calvina Pickarda vyslat 12 střel, zatím co Colorado na Robina Lehnera pouze 7. Ovšem oba brankáři, respektive hodně Pickard, zatím svoje týmy drželi.

2. třetina

Druhá třetina byla otevřena gólem Buffalaprávě v přesilové hře, před bránou clonil Sam Reinhart, který dorazil střelu Rasmuse Ristolainena od modré čáry a na začátku prostřední části poslal domácí tým do jednogólového vedení. Bod si za druhou asistenci připsal takévelmi aktivní Ryan O´Reilly.

V další šanci Buffala se prodíral Sam Reinhart před bránu Pickarda, už objel i obránce Colorada a snažil se jít do forhendového blafáku, ale Calvin Pickard tím, že mírně povystrčil hokejku znemožnil Reinhartovi zakončit jeho hezkou individuální šanci.

V další šanci Buffala se objevil obránce Zach Bogosian, který si sjel od modré čáry a po přihrávce Jacka Eichela trefil tyč. Byl před bránou společně s Fedorem Tyutinem poměrně sám a střelou neměl problém překonat jak Tyutina, tak i Pickarda, ale poze orazítkoval tyč.

Bohužel, do konce třetiny se již nic podstatného nestalo, byl to opět naprosto tragický výkon od hostujícího Colorada. Bylo no jasně vidět i na střelách na bránu. Těch tým Buffala vyslal po druhé třetině celkem 21, zatímco Colorado vystřelilo pouze 11 krát.

3. třetina

Ve třetí třetině muselo Colorado vstřelit minimálně jeden gól na vyrovnání, plus samozřejmě žádný nedostat, ovšem bylo to opět Buffalo, které hrálo. Po velké chybě Marka Barberia se před bránou objevil uplně volný Ryan O´Reilly, které trefil další tyč Buffala v tomto zápase.

Zhruba v polovině třetí části se Sabres dostali do velké šance, když ujížděli ve třech na jednoho obránce Colorada a Calvina Pickarda, Sam Reinhart nahrával puk na Rasmuse Ristolainena, který ho ovšem nedokázal trefit čistě a Colorado bylo stále v odstupu pouze o jeden gól.

Druhý gól Buffala přišel z hole Evandera Kanea, který nejdříve předjel Marka Barberia a následně také objel Francoise Beauchemina, přičemž poslal domácí Sabres do vedení již o dva góly a Colorado to mělo velice těžké.

Protože se již nic nestalo, Avs podlehli domácímu Buffalu Sabres 0:2. Na střely vyhráli také domácí, a to 32:23.

Ohodnoťte výkon tímu a jednotlivých hráčov
Thumbs down Thumbs up
Colorado Avalanche

Dominik Dolejs, Czech Republic, dolejs@eurolanche.com
17/02/2017 - 04:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."