Viac článkov v slovenčine a češtine

Šokujúca analýza maďarskej televízie

Šokujúca analýza maďarskej televízieSlovenskí južní susedia sa v štúdiu pobavili na nepodarenej šanci Blakea Comeaua.

Len pred časom hokejový svet obletelo video Blakea Comeaua. Útočník Colorada Avalanche prežíva rovnako ako jeho tím najhoršiu sezónu svojej kariéry. V súboji proti Winnipegu Jets sa za stavu 0:5 vyrútil úplne sám na súperovho brankára. Na miesto toho, aby nájazd dokončil, nepochopiteľne prihral za seba, kde už ho dostihol obranca Jets.

Maďarská televízia Sport1, ktorá v mutácii vysiela aj v Čechách a na Slovensku, si túto akciu zobrala na paškál. V magazíne „Trash Talk“, ktorý sa venuje správam z amerických športov, sa o šokujúcu analýzu postaral quarterback (rozohrávač) maďarskej reprezentácie v americkom futbale Bencsics Márk. Ako vyznačoval interaktívnym perom na obrazovke, odrazu z celej analýzy vznikol útvar pripomínajúci penis.

Podľa nášho prekladu počas analýzy nepadlo meno ani jedného hráča Colorada a niesla sa skôr v opisnom duchu bez ďalšieho významu. Názov klubu bol spomenutý iba raz. Ide pritom o jednu z mála zmienok NHL vo vysielaní Sport1, ktorá prestala vysielať NHL pred začiatkom tejto sezóny. Ako vidieť, hostia v štúdiu sa na špeciálnej analýze pobavili. 

Nemáme nič proti sarkazmu a irónii, hlavne v prebiehajúcej sezóne za daných podmienok, ale aj takýto humor by mal mať svoje hranice, predovšetkým v celonárodnej televízii.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
16/03/2017 - 16:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."