Viac článkov v slovenčine a češtine

V odvete privíta Detroit Colorado

V odvete privíta Detroit ColoradoPreview zápasu Detroit Red Wings vs Colorado Avalanche.

Ak by ste sa pýtali fanúšikov Detroitu Red Wings na najslávnejší moment proti Coloradu Avalanche v Joe Louis Arene, väčšina by asi spomenula 26. marec 1997 keď Červené krídla porazili Lavínu 6-5 po predĺžení a hlavne Darren McCarty vyvolal napadnutím Claudea Lemieuxa hromadnú bitku.

Počas obdobia 1996-2002 tieto dva tímy získali spolu päť Stanleyho pohárov. Teraz takmer 20 rokov po tomto momente prichádza Colorado do Joe Louis arény ako posledný tím ligy a Detroit ich bude vítať ako tím, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou prvýkrát nepostúpi do play-off od sezóny 1989-90.

„Mysleli sme si, že budeme v tomto čase v lepšej pozícii,“ povedal útočník Red Wings Tomáš Tatar. „Je to ťažké, ale dostali sme sa do tejto pozície sami a teda sa z tejto situácie musíme aj sami vyhrabať. Potrebujeme pracovať tvrdšie, musíme zapracovať na niektorých detailoch a urobiť nejaké zmeny,“ dodal na záver.

Detroit sa vracia domov po výhre 5-4 po nájazdoch nad Arizonou Coyotes. Detroit vyhral všetky nájazdy v tejto sezóne a s bilanciou 8-0 kraľuje lige. „Thomas Vanek už nie je v kádri, ale tiež k tomuto prispel. Frans Nielsen robí tiež dobrú prácu, Nyquist rovnako. A netreba zabudnúť na brankárov, ktorí zastavujú nájazdy protihráčov,“ povedal tréner Jeff Blashill.

Colorado tiež vyhralo svoj posledný zápas, keď doma zdolalo práve Detroit 3-1 a dokázalo vyhrať tri zápasy z posledných piatich. „Páčia sa mi veci, ktoré teraz robíme,“ povedal Jared Bednar pre Denver Post. „Hráme s väčšou túžbou a energiou, ktorá nám chýbala v minulosti.“

S utekajúcou účasťou v play-off začali oba tímy dávať šancu nádejám z AHL. Obranca Randy Russo bol povolaný z Grand Rapids a vytvoril obranný pár s nováčikom Xavierom Ouelletom. „Hrali sme spolu minulú sezónu v Grand Rapids,“ povedal Ouellet. „Máme veľmi dobrú chémiu, vieme, kde je kto na ľade.“

Útočník Avs JT Compher, v minulosti kapitán Michigan Wolverines, zaznamenal svoj prvý gól v NHL práve proti Detroitu a obranca Anton Lindholm v tomto zápase zažil svoj debut v NHL.

„Je to skvelý pocit mať prvý zápas v lige za sebou,“ povedal Lindholm pre Denver Post. „Bol som trochu nervózny a tiež som spravil pár až moc ťažkopádnych vecí počas prvých striedaní, ale myslím si, že som odohral kvalitný zápas.“


Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
18/03/2017 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."