Viac článkov v slovenčine a češtine

Poslední match v Joe Louis neúspěšný

Poslední match v Joe Louis neúspěšnýSumář ze zápasu Detroit Red Wings vs Colorado Avalanche.

Do tohoto zápasu vstoupila stejná brankářská dvojice, jako v minulém zápase těchto dvou týmů. No, ale Colorado se ani nestačilo probudit a hned hrálo oslabení, když Mark Barberio musel zatáhnout za záchranou brzdu a šel si sednout na trestnou lavici a doufat, že tam zůstane plné dvě minuty. Osm minut před koncem mělo Colorado stále jen jednu střelu na bránu, což víceméně naznačuje, jak zápas vypadal. Šest minut před koncem se Colorado dostalo do přesilové hry, ve které předvedlo výkon hodný poslednímu týmu a stav se neměnil. Šance měli následně převážně Red Wings, kteří byli aktivnější a v zápase převažovali. Pouhých pět sekund před koncem první periody se k puku dostal uplně osamocený Blake Comeau, který ovšem čekal příliš dlouho a nedokázal tak překonat Jimmyho Howarda v bráně Rudokřídelníků.

Druhá třetina trochu navýšila na tempu, k vidění bylo několik velkých šancí, ale i povedených střídaní převážně na straně Colorada, které si připsalo poměrně hodně střel na bránu. Ovšem gól z toho dlouhou dobu nebyl. Poměrně velkou šanci si vytvořil Nathan MacKinnon, který nahrával před bránu volnému Svenu Andrighettovi, který ale nedokázal prostřelit brankáře Detroitu. Avs v prostřední části byli poměrně jasně lepším týmem. Tři a půl minuty před koncem prostředního dějství ovšem zbytečně fauloval Fedor Tyutin a Colorado se tak z tlaku dostalo pod tlak, protože Detroit hrál přesilovou hru. Tato početní výhoda ovšem moc dlouho netrvala, protože k puku se mezi kruhy dostal Justin Abdelkader a zamířil přesně mezi nohy Erika Johnsona mimo dosah Calvina Pickarda, přičemž poslal domácí Red Wings do vedení.

K obrovké šanci se hned na začátku třetí části dostal Mike Green, který byl uplně samotný před bránou Avs, ale Calvina Pickarda překonat nedokázal. Čtyři minuty po začátku třetí periody se ovšem Avs dočkali vyrovnání, když se puk odrazil na modrou čáru, kde se ho uchopil Tyson Barrie a vypustil střelu, která tečovala před bránou stojícího Nathana MacKinnona. Ten tak vyrovnal. Bohužel, odpověd ze strany domácího Detroitu přišla hned po minutě hry, Luke Glendening seprodíral rychle dopředu a poté našel volného Tomáše Tatara, který to neměl složité, zakončoval do prázdné brány a opět poslal domácí Rudokřídelníky do vedení. Na 3:1 upravil opět Tomáš Tatar, který ukázal dokonalost své střely a dokonale nachytal Calvina Pickarda, poslal domácí do dvoubrankového vedení. Vedení o tři góly zařídil Detroitu Dylan Larkin v přesilové hře a bylo definitivně po zápase. Na čtyřbrankový rozdíl upravoval pěknou střelou Gustav Nyquist. Detroit - 5:1 - Colorado

Ohodnoťte výkon tímu a jednotlivých hráčov
Thumbs down Thumbs up
Colorado Avalanche

Dominik Dolejs, Czech Republic, dolejs@eurolanche.com
18/03/2017 - 20:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."