Viac článkov v slovenčine a češtine

Čtyři hráči Avs v boji o zlatý hattrick

Čtyři hráči Avs v boji o zlatý hattrickTyson Barrie, Matt Duchene, Nathan MacKinnon a Calvin Pickard by rádi pomohli Kanadě ke zlatému hattricku na Mistrovství světa.

Čtyři hráči Colorada Avalanche byli vybráni, aby reprezentovali Kanadu na nadcházejícím Mistrovství světa 2017. Jsou mezi nimi útočníci Matt Duchene a Nathan MacKinnon, obránce Tyson Barrie a brankář Calvin Pickard. Informace byla Kanadským svazem zveřejněna ve středu. 

Pro Barrieho půjde o druhé mistrovství v dresu Kanady poté, co pomohl týmu zvítězit v roce 2015. Tehdy zaznamenal v 10 utkáních gól a 5 asistencí a skončil na +12 bodech ve statistice +/-, čímž se zařadil na třetí místo mezi všemi hokejisty šampionátu. Barrie má ve sbírce také stříbro z Juniorského mistrovství světa 2011, které se tehdy konalo v Buffalu a rodák z Britské Kolumbie na něm vstřelil branku a přidal dvě nahrávky v sedmi duelech. Letos v barvách Avs zapsal 7+31 během 74 klání.  

Znovu povolaný Matt Duchene bude útočit nejen na kanadský, ale i svůj zlatý hattrick. V roce 2015 pomohl celku 12 body (4+8) a s turnajem se loučil na třetím místě mezi střelci. O rok později byl v této statistice druhým mezi Kanaďany s pěti zásahy, stejně tak co se bodů týče, těch měl 10. V posledních zápasech za Colorado ostrými nepálil, ale trenéři národního týmu mu zřejmě stále věří. Zlato má totiž i ze ZOH v Sochi z roku 2014 nebo Světového poháru 2016, na kterém přispěl statistikou 2+2. Svých letošních 41 bodů (18+23) v 77 utkáních nasbíral hlavně v první půlce ročníku. 

K dalšímu kanadskému zlatu by rád pomohl na svůj věk zkušený reprezentant MacKinnon, který světový šampionát navštíví potřetí. První dva zažil v letech 2014 a 2015, kdy v druhém zmiňovaném roce za deset zápasů stihl 4 góly a 5 asistencí. Celkově má rodák z Halifaxu v 17 utkáních na MS slušivá čísla 5+8. Mezi jeho zkušenosti se dále řadí reprezentace na Juniorském mistrovství 2013 a Světovém poháru coby člen severoamerických hráčů do 23 let. Letos na první pohled v porovnání s minulými roky ne tak výrazný talent získal 53 bodů (16+37) v 82 kláních a vyhrál tak bodování Lavin. 

Po roce se do sestavy týmu s javorovým listem na prsou vrací také brankář Pickard, který při svém debutovém počínání rovnou vybojoval zlatou medaili. Monctonský rodák tehdy naskočil do dvou zápasů, oba úspěšně zvládl a v jednom případě dokonce vychytal čisté konto. Z 35 střel celkem pustil jednu jedinou a končil tak turnaj s průměrem 0,5 gólu na zápas a úspěšností 97,1 %. V roce 2010 Kanadu reprezentoval i na Mistrovství U-18. V minulé sezóně odchytal své dosavadní maximum 50 utkání, ve kterých průměrně inkasoval 2,98 branky na zápas a byl úspěšný v 90,4 % případů střel.  

Letošní šampionát se bude konat mezi 5.-21. květnem v Kolíně nad Rýnem (Německo) a Paříži (Francie). Kanaďané chtějí zbavit unikátu Českou republiku, která mezi lety 1999-2001 zaznamenala zlatý hattrick. Právě první zápas těchto rivalů proběhne v rámci skupiny B hned na úvod mistrovství v Paříži 5. 5. v AccorHotels Arena.

Zdroj: Oficiální web Colorada Avalanche (redakčně upraveno)

Získá Kanada po České republice také zlatý hattrick?
Ano
Ne

Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
20/04/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."