Viac článkov v slovenčine a češtine

Na šampionáte uvidíme aj Söderberga

Na šampionáte uvidíme aj SöderbergaOkrem Gabriela Landeskoga bude Švédsko reprezentovať aj Carl Söderberg.

Majstrovstvá sveta sa v posledných rokoch stali predmetom záujmu a zároveň aj určitou potechou pre fanúšikov Colorada Avalanche, ktorí ich prostredníctvom majú možnosť sledovať svojich obľúbencov aj v májovom termíne, kedy je v NHL na programe už pokročilejšia fáza play off. Inak tomu nebude ani teraz. Najväčšia pozornosť sa pritom bude sústrediť na majstrovský tím z posledných dvoch rokov, Kanadu, ktorá má tento krát 4-násobné zastúpenie.

Nemalý záujem budú v Paríži, respektíve v Kolíne, zrejme pútať aj Tre Kronor. Už skôr sme vás informovali o tom že ich dres oblečie kapitán Gabriel Landeskog, pričom v tom čase prebiehali aj rozhovory s Carlom Söderbergom a práve tento útočník rozšíri rady denverského klubu na tohtoročnom šampionáte. Po Kanade bude tak mať viacnásobné zastúpenie vo svojom tíme aj ďalší z favoritov.

Pre druhého menovaného Söderberga to bude vôbec prvá možnosť obliecť reprezentačný dres v rámci seniorských Majstrovstiev sveta. Celkovo to ale bude pre neho druhá účasť na veľkom reprezentačnom podujatí, nakoľko reprezentoval Švédsko na minuloročnom Svetovom pohári, na ktorom Eurolanche taktiež sledoval výkony hráčov Colorada.

Aktuálne už 31-ročný rodák z Malmö má za sebou taktiež aj účinkovanie na oboch typoch juniorských šampionátov (pozn. do 18 rokov a do 20 rokov). Viac sa mu pritom darilo v tej sledovanejšej kategórii, do 20 rokov, kde v šiestich zápasoch zaznamenal 4 góly a celkovo nazbieral 6 bodov, vďaka čomu sa umiestnil na druhom mieste v tímových štatistikách v oboch smeroch.

To naznačovalo pomerne slušný potenciál, ale jeho cesta do najprestížnejšej hokejovej súťaže na svete bola napokon pomerne tŕnistá a presadenie do nej prišlo až v roku 2013, keď si ho všimol Boston Bruins. Aktuálne je už ale druhú sezónu súčasťou Colorada, pričom nedávno skončená bola, rovnako ako pre väčšinu hráčov, obrovským sklamaním. Carl totiž v 80 zápasoch bodoval iba 14 krát a na šampionát si tak podobne ako jeho kolega Landeskog pôjde zrejme hlavne napraviť chuť.

Práve kapitán Avs môže byť pre tohto skoro už veterána takpovediac mentorom nakoľko v jeho podaní pôjde už o tretiu účasť na svetovom šampionáte, pričom okrem toho má za sebou v rámci najcennejšieho dresu aj reprezentovanie na Svetovom pohári či olympiáde. Spomedzi spomínaných podujatí má pritom na svojom konte aj dve medaily. Jedna z nich je pritom najcennejšia a pochádza z Majstrovstiev sveta v roku 2013, kde Tre Kronor vo finále ukončili vtedy pomerne prekvapivú spanilú jazdu Švajčiarska. Druhý z jeho cenných kovov pochádza z olympiády, kde sa Švédsku podarilo získať po prehre vo finále s Kanadou strieborné medaile, pričom v tom čase bol vôbec najmladší z vtedajšieho výberu Švédska. 


Brano Bukovy, Slovakia, bukovy@eurolanche.com
20/04/2017 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."