Viac článkov v slovenčine a češtine

Rasmussen by byl velkým příslibem

Rasmussen by byl velkým příslibemZamyšlení nad tím, co by Avalanche mohl přinést draft osmnáctiletého Michaela Rasmussena.

Colorado Avalanche má v letošní sezóně nejlepší šanci k vítězství v draftové loterii a získání tak první volby v draftu NHL 2017. Stejně tak může celek z Denveru však spadnout až na 4. místo. Momentálně Avs potřebují opravu, respektive přestavbu. A byť není letošní draft hodnocen jako jeden z nejlépe zastoupených, je pochopitelné, že z prvních čtyř hráčů se mohou časem vyklubat superhvězdy.  

To samozřejmě otevírá možnosti k výměně této volby ve prospěch týmu, který na draftu poptává určitého hráče. Řekněme, že by se Colorado přece jen své první volby vzdalo a přihodilo i další volbu či jiného prospekta. Počítejme samozřejmě s tím, že by Avalanche výměnou získali další volbu, která by však nemohla spadnout pod 15. místo a naopak zůstala v první desítce.  

Proč to píšu? Někde v ní by se totiž mohl nacházet centr Michael Rasmussen. Pojďme zjistit, co by Coloradu mohl přinést. 

Na úvod je třeba říct, že Michael Rasmussen je opravdu velký chlap. Mike Morreale z NHL.com jej nazývá "jedním z největších, nejsilnějších bruslařů, který se na draftu 2017 objeví." Morreale také dále zdůrazňuje impozantní schopnosti osmnáctiletého mladíka. Jeho kouč Mike Williamson o něm říká, že má přirozený tah na branku. 

Další expert Peter Harling z Dobber Prospects konstatuje, že je nadprůměrným bruslařem. Cení si také jeho vysoké soutěživosti, což prokazuje častým vítězstvím na buly a dohráváním soubojů. Najdou se ale další desítky expertů, kteří na mladíka snášejí jen samou chválu.  

Minulou sezónu mu poněkud zkrátilo zranění zápěstí, ovšem i přesto dokázal v 50 utkáních nasbírat neuvěřitelných 55 bodů za 32 branek a 23 asistencí. Skouti sledující hráče v Severní Americe jej zařadili na páté místo svého žebříčku a prorokovali mu 3. až 18. místo na následujícím draftu. 

Je třeba podotknout, že tento typ rychlého, schopného a velkého centra je přesně snem Patricka Roye o ideální volbě v draftu. Organizace Colorado Avalanche však preferuje spíše malé, rychlé bruslaře s elitními dovednostmi. Rasmussen se sice pohybuje rychle, ale těžko říct, jestli jde o úplnou flotilu na ledě. Navíc jeho střely občas postrádají trochu více přesnosti.

Pokud by Avalanche však získali volbu mezi 8. až 12. místem, Rasmussena by mohli ulovit. Je však zřejmé, že pokud bude možnost vybrat Nolana Patricka a Nico Hischiera, popřípadě Casey Middlestadta, Gabriela Vilardiho či dokonce skvělého Evropana Kima Kostina, Rasmussen se zřejmě vyhne zájmu Lavin.  

Není totiž jisté, zdali bude zapadat do nového systému celku. Nemusel by přinést okamžitý efekt, a to asi není zrovna to, co by v Denveru momentálně hledali. Pokud by byl o rok starší, byla by zde téměř definitivní pravděpodobnost, že by jej Avs vytáhli v loňském roce.  

Zdroj: Mile High Sticking (zkráceno)

Přivedli byste Michaela Rasmussena do týmu, kdyby byla možnost?
Ano, skvělý talent
Ne, nezapadá do týmového systému

Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
21/04/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."