Eurolanche oslavuje 10. narodeniny

Eurolanche oslavuje 10. narodeninyPrvý európsky a najväčší fanklub Colorada Avalanche oslavuje veľké jubileum.

Presne dnes, 12. augusta 2017, sa fanklub Eurolanche dožíva svojich 10 narodenín. Takto pred 10 rokmi jeho zakladateľ David Púchovský informoval ostatných fanúšikov Colorada Avalanche na oficiálnom klubovom diskusnom fóre o založení tohto projektu, ktorý v tom čase nemal ešte ani názov, ani logo. Od toho momentu Eurolanche zorganizoval deväť výletov pre 54 svojich členov z 10 rôznych krajín do USA s názvom Eurolanche Invasion. Okrem toho sa jeho členovia stretli s deviatimi súčasnými či bývalými hráčmi Colorada Avalanche v Európe, absolvovali deväť členských stretnutí, mohli si prečítať viac ako 10 000 článkov v rôznych jazykoch, zúčastnili sa viac ako 50 súťaží o cenné suveníry a zažili neopakovateľné zážitky.

„Je to neuveriteľné, že je to už 10 rokov. Ako keby to bolo včera, keď som zažíval s Eurolanche prvé kroky, keď sme sa stretávali dvaja-traja členovia a riešili čo bude ďalej. Som vďačný každému, kto mi počas 10 rokov pomohol dotiahnuť tento projekt tak ďaleko – od členov cez hráčov, novinárov a podporovateľov až po ľudí z Colorada Avalanche a KSE. Myslím si, že dnes máme byť právo ešte viac hrdí na to, že sme nielen prvým európskym fanklubom Colorada Avalanche, ale aj najväčším a najstarším fanklubom v rámci celej NHL,“ povedal zakladateľ a predseda David Púchovský.

Projekt Eurolanche sa v prvých týždňoch svojej existencie stretol s veľkou odozvou. Po založení jednoduchej, prvej webovej stránky členovia fanklubu debatovali, kam ďalej by sa mohol uberať. Prvé dve stretnutia medzi členmi Eurolanche sa odohrali medzi Slovákom Davidom Púchovským a Chorvátom Filipom Vidakovičom v Bratislave, na Slovensku a v Záhrebe, Chorvátsku, kde vznikla myšlienka organizovať výlety členov do Colorada pod názvom Eurolanche Invasion. Na jar 2008 dostal Eurolanche svoj prvý profesionálny web a samostatnú doménu. V lete sa členovia dočkali prvej väčšej akcie za účasti brankára Petra Budaja, ktorý fanklubu sľúbil pomoc s lístkami na zápasy Avalanche.

>>>PRIPOJ SA TU K EUROLANCHE<<<

Na prelome rokov Eurolanche zorganizoval historicky prvú Eurolanche Invasion I. O mesiac neskôr sa uskutočnila Eurolanche Invasion II. Stalo sa to po prvý a poslednýkrát, keď sa dve Invasion organizovali v priebehu jednej sezóny. Fanklub sa do Denveru vrátil aj v nasledujúcej sezóne, počas ktorej zmenil dizajn svojich webových stránok. Web napokon prešiel o rok neskôr ďalšou výraznou zmenou, ktorej podoba sa používa dodnes. Časom pribudli k hlavnému webu Eurolanche.com aj sesterské weby Invasion.Eurolanche.com, StadiumSeries.Eurolanche.com, Story.Eurolanche.com a GlobalSeries.Eurolanche.com, ktoré mapujú významné podujatia Eurolanche a Colorada Avalanche.

Po jedinej ročnej prestávke v sezóne 2010/11 Eurolanche zorganizoval zájazdy do USA každý ďalší rok, vďaka čomu konečný počet Eurolanche Invasion za prvých desať rokov existencie fanklubu dosiahol číslo deväť. Počas deviatich ročníkov Invasion navštívili ich účastníci dokopy 56 zápasov Colorada Avalanche, z toho štyri mimo Pepsi Centra a to v Minnesote, Chicagu, Anaheime a San Jose. Okrem množstva výletov v rámci USA vrátane západného pobrežia a Las Vegas navštívili taktiež Kanadu a Mexiko. Do pamäte všetkých účastníkov projektu Eurolanche Invasion sa zapíšu stovky stretnutí s hráčmi Colorada Avalanche a pre členov Invasion VIII aj dvojzápas pod holým nebom medzi Coloradom a Detroitom Red Wings.

Aktivita Eurolanche bola bohatá desať rokov aj v Európe, kde sa členovia fanklubu stretli osem krát na Slovensku a v Českej republike. Okrem toho absolvovali ďalších deväť stretnutí s bývalými či súčasnými hráčmi Avalanche, menovite s Petrom Budajom, Paulom Stastnym, Milanom Hejdukom, Janom Hejdom, Davidom Kočím, Borna Renduličom, Stevenom Reinprechtom, Uwe KruppomDavidom Aebischerom.

Na stretnutiach s hráčmi vznikali aj exkluzívne rozhovory, ktorých počet za 10 rokov existencie fanklubu presiahol číslo 80. Nielen rozhovory, ale aj niekoľko exkluzívnych informácií získaných redakciou Eurolanche.com sa dostalo do mnohých a severoamerických médií. Web Eurolanche.com sa za desať rokov vypracoval na kvalitný a rešpektovaný spravodajský portál. Okrem toho o samotnom fanklube a jeho činnosti informovali viaceré médiá na oboch kontinentoch. Medzi najväčšie mediálne úspechy fanklubu patrí rozhovor v priamom prenose počas zápasu pod holým nebom pre televíziu NBC Sports, ktorý robil Jeremy Roenick; rozhovory pre miestne coloradské televízie; články v printových vydaniach časopisu The Hockey News, ProHockey a Denver Post; články na weboch NHL.com, Colorada Avalanche, Denver Postu a mnohé iné.

K dnešnému dňu bolo vo fanklube zaregistrovaných 767 členov z 43 krajín sveta. Kompletný príbeh fanklubu Eurolanche predstaví pripravovaná kniha, ktorá vyjde koncom roka 2017 zvlášť v slovenčine a angličtine. Viac informácií bude zverejnených aj na Story.Eurolanche.com.

>>>PRIPOJ SA TU K EUROLANCHE<<<


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
12/08/2017 - 12:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."