Viac článkov v slovenčine a češtine

Švédsko, sladký domove

Švédsko, sladký domoveLandeskog & Claesson. Nerozlučná dvojice už od mládí je nedočkavá na dvojzápas Avalanche a Senators ve švédském Stockholmu.

Narozeni jeden den od sebe. Útočník Colorada Gabriel Landeskog a obránce Ottawy Fredrik Claesson. Ve stejném městě, Stockholmu, hokejově vyrůstali a stali se tak velmi dobrými kamarády v týmu hlavního města Švédska. 

Nikdy v jejich nejdivočejších hokejových snech by si nepředstavovali, že se jednoho dne v rámci NHL střetnou v jejich rodném městě. Ale to přesně se stane a není tomu už tak daleko. V hale Ericsson Globe se dvojzápasy Avs proti Sens sehrají 10. a 11. listopadu. Budou to první zápasy NHL v Evropě od roku 2011, celkově pak po česté, co se NHL přesune na starý kontinent. Tento dvojzápas ponese název 2017 SAP NHL Global Series."Kdybyste mi v jakékoli části mého života, až do teď samozřejmě, řekli, že ve Stockholmu odehraju zápas NHL, začal bych se hrozně smát," říká Gabe Landeskog. "Bude to nezapomenutelný zážitek," dodal.

"Je to jeden z mých nejlepších hokejových kamarádů a bude to hodně zvláštní vidět ho v hale Globe a obzvlášť proti mně a mému týmu. Každopádně to ale bude zábava," dodal ottawský zadák Claesson.

Landeskog, 24 letý útočník Avs, řekl, že se s Fredrikem znají již od 12-ti nebo 13-ti let. "Mluvíme spolu denně. Bude to velmi zábavný týden," potvrdil kapitán týmu z Rocky Mountains.

Claesson také doufá a věří v to, že zápas bude specifický pro všechny švédské hráče v sestavě jak Ottawy, tak i Colorada. Ze sestavy Sens jsou to krom Claessona: Erik Karlsson (Landsbro), Johnny Oduya (Stockholm) a Andreas Englund (Stockholm). Colorado pak mimo Landeskoga má, respektive pravděpodobně bude mít v sestavě: Carl Soderberg (Malmo) a Anton Lindholm (Skelleftea).

Pro Colorado to bude premiérový zápas v základní části NHL mimo USA a Kanadu. Do Evropy ovšem pocestují již podruhé, v rámci 2001 NHL Challenge Series vyrazili v tomto roce také do Švédska, konkrétně také do Stockholmu, kde v exibičním zápase porazili Brynas IF 5:3.

"Měli jsme zde výhradně pouze zlaté medaile v našich mládežnických turnajích a hrát před mou rodinou, bývalými spoluhráči nebo spolužáky bude fantastické. Na druhou stranu, ukázat mým spoluhráčům z Colorada moje rodné město, také bude super. Já vidím jejich rodná města, když v rámci NHL cestujeme po celé Americe, takže když oni uvidí mé, budu jen rád," zakončil Gabe.

Zdroj článku a rozhovorů: nhl.com


Jan Novak, Czech Republic, honza@eurolanche.com
17/08/2017 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."