Viac článkov v slovenčine a češtine

Poputuje Duchene k Islanders?

Poputuje Duchene k Islanders?Přestupové spekulace na adresu Matta Duchenea nabírají na obrátkách. Jak by asi vypadala výměna s New York Islanders?

Colorado Avalanche se chystá vyměnit Matta Duchenea a vypadá to, že bychom se tohoto kroku mohli dočkat daleko dříve, než se původně čekalo. Jak už jsme vás včera informovali, šestadvacetiletý centr chyběl na tradičním kapitánském tréninku ve Family Sports Center. Mohlo by to naznačovat, že se do tréninkového kempu nakonec vůbec nepřihlásí a výměna je na spadnutí. 

Zvláštní je i to, že ještě nedávno Matt Duchene navštívil svatbu svého kamaráda v Coloradu, ale momentálně se již podle jeho agenta Pata Brissona připravuje v Torontu. Opravdu nezvyklé.

Související obrázekJednička a trojka draftu 2009 v jednom týmu? To nezní vůbec špatně. 

Smysl by mohla dávat třeba výměna s Ostrovany z New Yorku. O tomto týmu se vzhledem k tradu Duchenea hovořilo již mnohokrát. Řada fanoušků i novinářů si dokáže velice živě představit spolupráci Johna Tavarese s Dutchym při přesilové hře. A právě na stránce FanSided v rámci rubriky Eye on Isles spekulovali fanoušci o možné podobě této výměny. 

A protihodnota? Dvojice mladých obránců Adam Pelech a Mitchell Vande Sompel společně s druhou volbou New Yorku v příštím draftu. 

Výsledek obrázku pro adam pelechAdam Pelech již zkušenost s NHL okusil.

Urostlý Pelech má v NHL zatím odehráno 53 utkání, ovšem jeho fyzické parametry se velmi přibližují ideálům, které trenéři v zámoří hledají. Třiadvacetiletý bek sice své soupeře vyloženě neválcuje, i tak je ale těžké zbavit jej kotouče. Zodpovědně brání a odehrává puky z vlastního pásma, nemá problém ani s kvalitní poziční hrou. V sestavě Avalanche by mohl naskakovat ve třetím obranném páru. 

Mitchell Vande Sompel je tak trochu opakem Pelecha. Příliš nevyrostl, na druhou stranu se chlubí ofenzivními instinkty a skvělou prací s holí. Výjimečným jej dělá schopnost bruslení. Dvacetiletý obránce dokáže také řídit přesilovku. S Isles před nedávnem podepsal vstupní kontrakt a potřeboval by tak zřejmě nejprve uzrát na farmě v San Antoniu. 

Související obrázekVande Sompel na první šanci zatím čeká.

Na každý pád je jisté, že by Laviny za podobnou výměnu nezískaly okamžitou jistotu hráčů do základní sestavy. Aby se trade vyplatil, musel by se v budoucnu výrazněji prosadit právě Vande Sompel. Také na onu volbu ve druhém kole draftu by potřebovali zástupci Avs vztáhnout šťastnou ruku a vybrat hráče, který do NHL opravdu jednoho dne naskočí. Zdá se to jako příliš velký risk, který Joe Sakic patrně nepodstoupí. 

Navíc pokud ztratí jednoho z nejlepších útočníků týmu, měl by mít snahu získat nějakého zpět. Místo Pelecha se tak možná poohlédne po dvojici prospektů Mathew BarzalJosh Ho-Sang. Jeden z nich pravděpodobně naskočí do NHL už v tomto roce.

Zdroj: FanSided (redakčně upraveno); Foto: Zimbio, Newsday, Twitter

Dávala by zmíněná výměna s Islanders smysl?
Ano: Příslib do budoucna
Ne: Špatná protihodnota

Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
07/09/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."