Viac článkov v slovenčine a češtine

Kto je kto na kempe nováčikov (2.)

Kto je kto na kempe nováčikov (2.)Pohľad na útočníkov, ktorí sa tento týždeň zúčastňujú nováčikovského kempu a turnaja v Kalifornii.

Travis Barron - Pred začiatkom minulej sezóny bol vymenovaný za kapitána svojho tímu v OHL, v ktorého drese napokon získal 34 bodov v 59 zápasoch.

J.C. Beaudin - Za Rouyn-Noranda Huskies v QMJHL predviedol veľkolepé divadlo: 80 bodov v 65 zápasoch a 20 bodov v play-off, za čo si vyslúžil nováčikovský kontrakt.

J.T. Compher - V čase svojho povolania z Rampage mal spomedzi všetkých hráčov najviac bodov. V drese Colorada odohral 21 zápasov so ziskom piatich bodov. Po druhýkrát za sebou si zahral aj na MS.

A.J. Greer - 38 bodov v 63 zápasoch mu prinieslo druhé miesta v tímových štatistikách a nomináciu do AHL All-Star Game. Získal aj trofej pre naj hráča vo svojej komunite. Za Colorado odohral päť zápasov a získal jeden bod.

Tyson Jost - Skončil svoju tretiu a zároveň poslednú sezónu na University of North Dakota, kde bol s 35 bodmi v 33 zápasoch na popredných miestach. Kanadu reprezentoval na MS juniorov a získal striebro. Za Colorado odohral posledných šesť zápasov sezóny potom, čo podpísal nováčikovskú zmluvu.

Alexander Kerfoot - Bol kapitánom Harvardu, kde ukončil úspešne štúdium. Nazbieral 45 bodov v 36 zápasoch a patril k najproduktívnejším hráčom. S Coloradom podpísal zmluvu ako voľný agent.

Ty Lewis - Pred rokom vyhral v juniorskej WHL titul. Tento rok nazbieral 68 bodov a ku Coloradu sa pripojil na skúšku.

Sami Moilanen - Taktiež prišiel na skúšku. Svoju prvú sezónu v zámorí strávil vo WHL, kde sa so 43 bodmi zaradil na prvé miesta v štatistikách tímových nováčikov.

Julien Nantel - Minulý rok hral hlavne v San Antoniu, kde nazbieral osem bodov v 59 zápasoch. Coloradu Eagles pomohol získať titul v ECHL 16 bodmi.

Gustav Olhaver - Naposledy hral v juniorskom švédskom tíme Rogle BK, v ktorom získal v 38 zápasoch rovnaký počet bodov.

Hugo Roy - 60 bodov v 68 zápasoch ho dostalo medzi top hráčov klubu Sherbrooke Phoenix v QMJHL, kde pôsobil aj ako kapitán. Do Colorada prišiel na skúšku. Získal aj trofej pre vzorového hráča.

Brady Shaw - V tíme je na skúške, ale minimálne bude hrať v novej sezóne aspoň na farme, kde debutoval tento rok ku koncu starej sezóny potom, čo skončil štúdium na University of Vermont. Za klub získal 20 bodov v 34 zápasoch.

Shawn St-Amant - Taktiež na skúške, aj keď od všetkých ostatných hráčov jemu podobných sa odlišuje tým, že je už profesionál. V skončenej sezóne odohral takmer rovnakú porciu zápasov v San Antoniu aj u Eagles, kde zahviezdil hlavne v play-off.

Ben Storm - Skončil univerzitné štúdium a po hokejovej stránke získal štyri body v 29 zápasoch. Na konci sezóny sa pripojil na skúšku k Rampage. Aj teraz je v kempe tiež na skúšku.

Dominic Toninato - Bol kapitánom University of Minnesota Duluth Bulldogs a s Avs podpísal zmluvu ako voľný agent. Dostal sa do All-Star tímu, stal sa najlepším defenzívnym útočníkom a svoj tím prebojoval po prvýkrát do konferenčného finále.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
13/09/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."