Viac článkov v slovenčine a češtine

Vybojuje si Meloche místo v týmu?

Vybojuje si Meloche místo v týmu?Mladý obránce Nicolas Meloche má šanci skočit rovnou do NHL.

Když se hovoří o nejlepších obráncích, kteří letos přichází z QMJHL, tak je řeč především o Thomasi Chabotovi či Philippu Myersovi. Oba dva by měli již v nejbližší době zakotvit ve svých týmech v NHL. Colorado Avalanche má však také potencionální hvězdu do obranných řad. Tím nadějným hráčem je Nicolas Meloche.

Meloche, jenž patřil mezi nejlepší obránce v QMJHL, byl draftován v roce 2015 a navzdory tomu, že šel ve druhém kole, tak se mu nikdy nedostalo tolik pozornosti, jak by se slušelo.


Nyní je Melochovi 20 let a je připraven udělat krok z juniorského hokeje do toho seniorského. Většina očekává, že Meloche zahájí sezónu na farmě v San Antoniu Rampage, kde si bude zvykat na dospělý hokej. Přestože se to jeví jako nejpravěpodobnější varianta, je zcela možné, že tento mladý bek nastoupí rovnou do NHL, protože Colorado má aktuálně velký nedostatek obránců.

V současné chvíli mají Avalanche na soupisce pouze dva pravoruký obránce - Erika Johnsona a Tysona Barrieho. Tito dva budou sbírat velkou porci minut každý zápas, ale ostatní místa v obraně jsou zatím velkou neznámou.

Kouč Jared Bednar má k dispozici velké množství variant, jak poskládat obrannou řadu. Andrei Mironov, Duncan Siemens, Anton Lindholm, Chris Bigras a Jared Cowen vstupují do kempu, aby zabojovali o 5., 6. a 7. místo v obraně. Problém je, že každý z jmenovaných je levák. Mohou samozřejmě nastoupit na pravé straně, ale současný trend NHL upřednostňuje nasazování obránců na jejich přirozenou pozici.

Takže do hry vstupuje rázem mladý Meloche - velký, silný, dobře bruslící obránce, který střílí pravou rukou. Jedná se o chytrého zadáka, který má potenciál stát se klíčovým two-way obráncem. Meloche je více talentovaný než výše zmíněná pětice obránců a má velkou šanci je v přípravném kempu přetlačit v boji o místo v sestavě.

V poslední době se o nedostatku obránců v sestavě Avalanche hovoří poměrně často a není se čemu divit. Nikita Zadorov stále nepodepsal a tak zůstává pouze trojice Johnson, Barrie a Mark Barberio. Možná, že bude pro Meloche skok z QMJHL rovnou do NHL příliš, ale nebyl bych šokován, pokud by si místo vybojoval.

Když fanoušci Avs přemýšlejí o největší naději do obranných řad, jako první je napadne Cale Makar. Ale Meloche je druhým hráčem v pořadí, který by se měl v budoucnu stát klíčovou postavou obrany Colorada.

Zdroj: Mile High Hockey

Vybojuje si Meloche místo v týmu?
Ano
Ne

Michal Humbursky, Czech Republic, humbursky@eurolanche.com
13/09/2017 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."