Viac článkov v slovenčine a češtine

Hejduk sa dočká obrovskej pocty

Hejduk sa dočká obrovskej poctyColorado Avalanche vyradí číslo 23, ktoré nosil Milan Hejduk 6. januára 2018.

Hokejový klub Colorado Avalanche dnes oznámil, že dres bývalého českého útočníka Milana Hejduka vyvesí 6. januára 2018 pod strop Pepsi Center pred zápasom s Minnesotou Wild. Hejdukova 23-ka bude šiesty dres na vrchu Pepsi Center, po boku dresov Joea Sakica (19), Petra Forsberga (21), Patricka Roya (33), Adama Footea (52) a Raya Bourqueho (77).

“Milan bol úžasný hráč, víťaz a pravý profesionál,” hovorí generálny manažér Colorada Avalanche Joe Sakic. “Jeho ruky patrili k najšikovnejším a najrýchlejším v NHL. Bol jeden z najlepších strelcov nielen v histórii klubu, ale aj v celej súťaži,” pokračuje jeho bývalý spoluhráč.

Hejduk, 41, odohral všetkých jeho 14 sezón v NHL za Avalanche a bol člen tímu v roku 2001, keď Lavíny získali Stanleyho pohár. Kariéru zakončil s celkovo 375 gólmi a 805 bodmi, ktorými pomáhal svojmu tímu v celkovo 1 020 zápasoch. Hejduk odohral svoj tísícty zápas 4. februára 2013 proti Dallasu, a tým sa stal prvým hráčom v histórii klubu, ktorý odohral 1000 zápasov za Avalanche.

"Je mi veľkou cťou že môj dres bude zavesený po boku takých úžasných hráčov," hovorí Hejduk. "Už od mojej prvej sezóny za Colorado som cítil obrovskú česť nosiť tento dres a byť súčasť tejto organizácie. Mal som to šťastie odohrať tu toľko rokov a mám obrovské množstvo krásnych spomienok. Splnil sa mi celoživotný sen hrať v NHL a vyhrať Stanley Cup. Ďakujem všetkým fanúšikom Avalanche. Nemôžem sa dočkať 6. januára.”

Zdroj: Colorado Avalanche


Anton Pauer, Slovakia, pauer@eurolanche.com
13/09/2017 - 18:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."