Viac článkov v slovenčine a češtine

White vítězí: Na ledě Varlamov i Yakupov

White vítězí: Na ledě Varlamov i YakupovSumář z tradičního zápasu Burgundy vs White. Řada fanoušků byla zvědavá na Varlamova nebo Yakupova. Jak se předvedli?

Letošní utkání Burgundy proti White bylo ukázkou současného i budoucího talentu, který v sobě Avalanche skrývají. Na ledě se představila řada mladíků a hrál se vskutku útočný hokej. Zatímco loni se na rozhodnutí muselo čekat do 60. minuty a v zápase padl jediný gól, tentokrát se síť rozvlnila hned osmkrát a tým v bílém se mohl radovat z vítězství 6:2. 

SOUPISKA

J. T. Compher a Travis Barron skórovali dvakrát a White tak svému soupeři odskočili již v první třetině, po které vedli 3:1. V Magness Arena se mezi střelce dostali také Andrew Agozzino a ruský obránce Andrei Mironov, který do týmu přišel z KHL a velká útočná aktivita se od něj neočekává. Ruce nad hlavu mohli zdvihnout také Sven Andrighetto a David Warsofsky, zástupci týmu Burgundy. 

"Líbilo se mi útočné pojetí, stejně tak i tempo hry," chválil po zápase své hráče hlavní kouč Jared Bednar, který utkání sledoval z prostoru pro novináře. "Zdálo se mi, že se hra v průběhu třetí periody zpomalila, což se ale po dvou dnech tvrdých tréninků dalo očekávat. Obránci několikrát propadli, to se ale dá odstranit, pokud se hráči patřičně sehrají." 

Boj o místo v sestavě se někdy neobejde ani bez pěstních výměn.

Ukázaly se i tváře, na které byli odborníci hodně zvědaví. Po osmi měsících se do branky vrátil Semyon Varlamov a z 28 střel jich pět lovil ze sítě. Po utkání přiznal, že návrat to rozhodně nebyl jednoduchý. "Cítil jsem se, jako by všichni na ledě létali. Potrvá to nějakou dobu, než se znovu dostanu do hry. Musím naskočit do kolika zápasů ještě před začátkem základní části," komentoval ruský gólman.

FOTO

Trenéři bedlivě sledovali i novou letní posilu Naila Yakupova, který rozhodně nezklamal. V zápase dosáhl na dvě asistence a nervozitu nepřiznával. "Hodně kluků bylo nervózních, snažili se předvést trenérům. Pro mě to spíš byla skvělá zkouška fyzické kondice. Mohl jsem ukázat, co jsem dělal v létě."  

První ostrý start však Colorado čeká až ve středu. Od 3:00 středoevropského času naskočí proti Las Vegas, které v prvním přípravném zápase v historii svého klubu dnes v noci zdecimovalo Vancouver Canucks výsledkem 9:4. 

STATISTIKA

Premiéra Varlamova po osmi měsících bez zápasu měla pochopitelně své trhliny.

Zdroj a fotografie: Oficiální web Colorada Avalanche (redakčně upraveno)


Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
18/09/2017 - 16:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."