Viac článkov v slovenčine a češtine

Conor Timmins nejlepším bekem Avs

Conor Timmins nejlepším bekem AvsMladý obránce Conor Timmins byl dle slov Erika Johnsona nejlepším obráncem svého týmu v prvním přípravném utkání.

Conor Timmins dostal po zápase s Vegas Golden Knights otázku "Jaký byl jeho první profesionální zápas?". Ještě než stačil mladík odpovědět, vložil se do rozhovoru Erik Johnson, který seděl vedle a prohlásil, že Timmins byl nejlepším obráncem Colorada Avalanche v zápase.

I přestože Avs podlehli nováčkovi z Vegas 4:1, výkon mladého Timminse, kterého si Avs vybrali na letošním draftu ve druhém kole, se dá hodnotit pozitivně, navzdory tomu, že statistika +/- tak trochu protiřečí slovům chvály, protože Timmins skončil zápas s -2 na svém kontě. Avšak tento zadák měl v utkání velmi dobré momenty. Pracoval dobře s kotoučem, kvalitně vyvážel puk z vlastního obranného pásma, předváděl dobré první přihrávky a na konci utkání málem skóroval, když ukázal něco ze svých ofenzivních schopností.

O tom, jaký dojem zanechal během zápasu Timmins na trenéry, hovoří počet odehraných minut. Celkem odehrál přes 21min, víc času strávil na ledě pouze Johnson. A je potřeba říci, že Timmins nezačínal zápas po boku Johnsona, ale postupem času se k tomu svým výkonem dopracoval. Trenéři mu důvěřovali i na konci utkání, kdy se Avs snažili o vstřelení gólu a předváděli velký tlak na soupeře.

"Postupem času jsem se cítil neustále lépe a lépe," řekl Timmins o své premiéře. "Zvykl jsem si na tempo a bylo to super. Snažím se pracovat na celkové hře, nejvíce samozřejmě na defenzivní činnosti a musím nabrat sílu."

Timmins také prohlásil, že si cení slov chvály od Johnsona a považuje ho za skvělého mentora a touží se od něj naučit pokud možno co nejvíce.

Zdroj: BSN DenverMichal Humbursky, Czech Republic, humbursky@eurolanche.com
20/09/2017 - 19:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."