Viac článkov v slovenčine a češtine

Nech už sa hrá

Nech už sa hráV tíme Colorada Avalanche vládne aktuálne poriadne napätá atmosféra.

Je síce pravda, že samotný autor konštatovania, respektíve tohto článku si nie tak dávno kládol otázku či sa vôbec tešiť na samotnú sezónu, ale to čo sa deje v posledných dňoch začína mať s hokejom menej spoločné než aj tá najväčšia tragédia na ľade. Tam sa totiž vždy dajú nájsť nejaké svetlé momenty, či čo i len malé zabliknutia.

Pozitívna stránka veci, alebo ako by to bolo vhodné nazvať, sa naopak veľmi ťažko hľadá v udalostiach z poslednej doby. Najmä teda už pomaly „kauza Duchene“. Jej jediným pozitívom by bol jej koniec nakoľko jej vývoj by mohol mať celkovo zlý dopad na tím. Tu sa opäť vynára spomínaná otázka, či sa vôbec tešiť? Na tú si však koniec koncov treba odpovedať podobne ako v predošlom prípade a z tých sa bude treba tešiť.

My fanúšikovia to totiž máme tak, že každú bolest snášame s tímom, rovnako ako s ním prežívame aj každú radosť. Akurát že z hľadiska Colorada Avalanche už bolo tej bolesti v posledných rokoch až nadmieru. To ale nie je z môjho pohľadu dôvod zanevrieť na svoj klub, v takýchto chvíľach sa skôr dané puto utužuje, aj keď je pravdou že nie vôbec tak ľahko ako by sa mohlo zdať. Ba práve naopak a práve aj preto sa treba v súčasnosti tešiť aj z maličkostí, ktoré žiaľ zrejme opäť budú musieť byť základom neustálej dôvery v pozitívny obrat smerovania tohto tímu.

Preto by bolo dobré skoncovať s každou aj len jemne negatívnou vecou, hoci jemne je v prípade Duchene a to ako sa to celé vykresľuje asi príliš pritiahnuté za vlasy alebo skôr pravý opak. Jednoducho sa to označenie v tomto prípade absolútne nehodí. Na vec sa ale treba pozrieť aj z druhej strany a síce z Ducheneovej, jeho zdanlivá neochota zotrvať v tíme musí byť proste na niečom založená. Nech by bol aj neviem aký ..., tak chyba je v podstate vždy na oboch stranách, teda v prípadoch kedy sa nevedia strany dohodnúť.

Dobre nažívanie či spolupráca, a to nielen v hokeji, spočíva hlavne v kompromisoch. Tie ale nesmú presiahnuť medze, čo sa v aktuálnom prípade deje, pričom jedna ako aj druhá strana môžu neskôr stiahnuť so sebou ďalšie „obete“ a môže to byť len a len horšie. Ako už však bolo povedané zlého už bolo dosť, pomaly až príliš, dokonca aj logika velí že toľko toho byť nemôže a aj preto by bolo dobré keby sezóna už začne a súčasná nálada pominie.


Brano Bukovy, Slovakia, bukovy@eurolanche.com
21/09/2017 - 12:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."