Viac článkov v slovenčine a češtine

Ryan O´Reilly podpísal s Metallurgom

Ryan O´Reilly podpísal s MetallurgomCenter Colorada Avalanche sa dohodol na zmluve s Metallurgom Magnitogorsk.

Server www.eurolanche.com vám ako prvé médium môže potvrdiť, že Ryan O´Reilly podpísal zmluvu s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy, s Metallurgom Magnitogorsk. O´Reilly vyjednával s ruským tímom pred pár dňami a trval na zmluve iba pre obdobie lockoutu. Klub si ho chcel získať na celú sezónu a preto rokovania nikam neviedli. Nakoniec Rusi pristúpili na O´Reillyho podmienky.

„Zmluva zahrňuje klauzulu, ktorá mu umožňuje návrat do Colorada po skončení lockoutu, aby sa dohodol na zmluve s Avalanche,“ povedal pre fanklub Eurolanche O´Reillyho hráčsky agent. Fanúšikovia Colorada Avalanche tak môžu zostať pokojní. O´Reilly sa do zostavy vráti.

Ak by sme sa pohybovali v teoretickej rovine, O´Reilly mohol pokojne podpísať zmluvu na celú sezónu, keďže je obmedzene voľným hráčom a stále nemá kontrakt so žiadnym tímom v NHL. Vďaka tomu bude Ryan braný ako obyčajný hráč a nie hráč NHL. Metallurg má v tíme už troch hráčov z NHL (Jevgenij Malkin, Sergej Gončar a Nikolaj Kulemin), čo je v KHL maximum. 


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
07/12/2012 - 08:01

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."