Viac článkov v slovenčine a češtine

Varlamov vynuloval Boston

Varlamov vynuloval BostonSumár zápasu Boston Bruins vs Colorado Avalanche.

Zápas začal kľudne, do prvej šance sa  v štvrtej minúte dostál hráč Bostonu Beleskey, jeho strela z prvej tesne minula bránu. O minútu neskôr sa radovali hráči Colorada, Rantanen spoza brány našiel medzi kruhami voľného Andrighetta a ten z prvej otvoril skóre 1:0. Pri góle si Rantanen pripísal druhú asistenciu v sezóne, pre Andrighetta to bol prvý gól v sezóne. Ďalšia šanca prišla v desiatej minúte, Krug spoza brány nahodil puk na Varlamovova  a ten mal s nahodením problémy no našťastie z toho gól nepadol. Zadorov v dvanastej minúte fauloval a Boston išiel do prvej presilovky v zápase no boli to hráči Avalanche, ktorým sa podarilo skórovať. Soderbergovi sa podarilo vybojovať puk pri mantineli a tak sa dostal spolu z Compherom do prečíslenia, Soderberg prihral Compherovi a ten zakončil do ľavého rohu a v oslabení zvýšil na 2:0. V štrnástej minúte mohlo byť vyrovnané, Varlamov sa chystal rozohrať za bránou no puk sa odrazil od mantinelu pred bránu no našťastie tam nikto z hráčov nebol. V pätnástej minúte prišla presilovka pre Colorado, hráči Avs si pri presilovke vytvorili tlak no skórovať sa im nepodarilo. V závere  mal ešte polo šancu Bjork no Varlamovova neprestrelil a tak sa do prestávky išlo zo stavu 2:0.

V druhej tretine mali prvú šancu hráči Bostonu. Pastrňák po peknom prieniku mohol znížiť, no Varlamov fantasticky betónom vychytal. Ďalšiu šancu Colorada mal Yakupov, ktorý bol úplne voľný pred bránou,  no Rask Boston podržal. Boston bol v druhej tretine strelecky aktivnejší no do tutoviek sa veľmi nedostával. Ďalšia šanca pre Avs prišla siedmej minúte, Andrighetto našiel voľného Rantanena pred bránou no Rask podržal. Boston si postupne vypracovával zaujímavé šance, v trinástej minúte nebol ďaleko od gólu Krejčí, no jeho tečovaná strela neprešla cez Varlamovova. V šestnástej minúte Beleskey spoza svojej brány nahodil puk, Vatrano prekvapil obrancov Avs, prešprintoval si cez nich a dostal sa do samostatného úniku no nebol v dobrej pozícii a netrafil bránu. V sedemnástej minúte mal Boston ďalšiu šancu, Riley Nash bol sám pred bránou, no Varlamovova neprestrelil. V zápätí sa do šance dostal Beleskey, ale taktiež Varlamovova neprestrelil. Poslednú šancu v druhej  tretine mal Compher v devätnástej minúte tesne munil bránu. V druhej tretine sa už viac nestalo a tak Avs stále viedli 2:0.

Na začiatku tretej tretiny mal šancu Mackinnon, ktorý v prečíslení tri na jedného neskóroval. Prvú šancu mal Boston v tretej minúte, Nash svoju šancu nepremenil. V piatej minúte mohlo Colorado vyhrávať už 3:0 keď Barrieho strela skončila na žŕdke, no ale to ho nemuselo mrzieť pretože o dve minúty využil zaváhanie Raska Yakupov a Avs viedli 3:0. S ubúdajúcimi minútami sa očakávalo, že Boston dostane Colorado pod tlak, no hráči Avs dobre bránili a v tretej tretine si tak veľmi veľa šancí Boston nevypracoval. V závere upravil výsledok na 4:0 do prázdnej bránky Yakupov. Gól bol nakoniec uznaní ako technický, pretože bola posunutá bránka. Avs si nakoniec po slušnom výkone pripísali druhú výhru v sezóne.


Oliver Kvartek, Slovakia, kvartek@eurolanche.com
09/10/2017 - 22:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."