Viac článkov v slovenčine a češtine

Proti Bostonu znovu vítězně!

Proti Bostonu znovu vítězně!Colorado zvládlo zápas až na poslední třetinu brilantně a připisuje si třetí vítězství sezóny.

Fanoušci se konečně dočkali. Dnes v noci nastoupilo Colorado k prvnímu domácímu zápasu. Soupeřem byl znovu podobně jako v pondělí večer Boston Bruins (v pondělí Avs zvítězili 4:0), kterému i v dnešním utkání chyběl Patrice Bergeron. Ten si tak na svůj 900tý zápas zápas v jejich dresu musí počkat.

Colorado vstoupilo do zápasu aktivně o čemž svědčí i počet střel v první třetině – 11:4 pro domací. Už ve třetí minutě byl poslán na trestnou lavici D. Heinen a Colorado hrálo přesilovku. Bohužel se vyvíjela obdobně jako v předchozích zápasech a domácí ji tak nedokázali přetavit v branku. V 7. minutě došlo ke rvačce, kdy se popral M. BarberioM. Belleskeyem. Rvačka domácí nastartovala a po pasu Duchena na modrou čáru, kde číhal T. Barrie došlo k první změně skóré. Barrie nahazoval na branku, kde projížděl A. Kerfoot, který dokázal puk ještě tečovat a vstřelil tak první gól sezóny na domácím hrišti a zároveň svůj první v NHL. Kromě asistence si Barrie v první třetině také odseděl trest za hákování, Boston však nedokázal šanci využít. V 15. minutě hrálo Avs další přesilovku po držení Krejčího, znovu však bez využití. Tak přišel zákonitě na řadu trest v podobě B. Marchanda. Ve středním pásmu dostal puk, našlápl a střelou nad vyrážečku srovnal na 1:1.

Ve druhé třetině přišla ale smršť z hokejek domácích. Hned na konci první minuty po zisku puku v obranném pásmu našlápli MackinnonYakupovem a po krásné nahrávce Macka prostřelil z první Raska Yakupov. Pro něj to byla již třetí branka a pátý bod v letošním ročníku. Na trestnou lavici se během druhé třetiny podívali Soderberg (naštěstí bez využití Bostonu) se Zadorovem, druhý jmenovaný za rvačku na kterou si počkal po návratu McQuaida z trestné lavice. To co se nepodařilo v první třetině přišlo v té druhé. Ve dvanácté minutě putoval na trestnou lavici McQuaid za krosček na Josta, který zůstal na zemi a nevypadalo to s ním vůbec dobře (nejspíš problém s kotníkem, ale do zápasu se vrátil) a Avs hráli další přesilovku. A tentokrát to už konečně vyšlo. Po dobré práci Landeskoga za brankou dostal nahrávku Mack, který ještě prodloužil na Andrighetta a ten z prostoru kruhů využil tiki-taka a nedal Raskovi šanci. 3:1 pro domácí. Colorado hrálo výborně Boston k ničemu nepouštělo, v útočném pásmu napadalo již od mantinelu a to vyústilo k další brance. Za brankou vybojoval puk Kerfoot, který ho pomohl dostat k Yakupovovi, ten z otočky přihrál Duchenovi a ten fantastickou střelou ze zápěstí zazvonil a zvýšil na 4:1. O dominantním výkonu domácích svědčí i počet střel po dvou třetinách – 26:9! Zápas po dvou třetinách také skončil pro Raska, kterého nahradil Khudobin.

Radost hráčů po čtvrté brance Duchena

Bohužel si Avs vybrali ve třetí třetině slabší chvilku a dovolili Bostonu zápas korigovat. Nejprve ve 12. minutě snížil Schaller po nedůrazu obrany před brankou a následně v oslabení, kdy byl trestán C. Wilson za sekání, využil přesilovku hostů Krug, podobně jako Schaller, po velkém rozruchu před Varlamovem – 4:3 pro domácí. Colorado ale další komplikace nedovolilo a po brankách Andrighetta (3. branka v sezóně) a Josta (1. branka) do prázdné branky zvítězilo na domácím ledě 6:3. S obdivem je možné pozorovat i počet střel – Colorado přestřílelo Boston 37:23!

Určitě je potřeba vyzdvihnout výkon lajny Kerfoot – Duchene – Yakupov. Nail zaznamenal třetí gól proti Bostonu ve dvou zápasech a ukazuje, že by mohl oživit svoji kariéru a stát se téměr krádeží roku za pár drobných. Matt ukazuje, že když nemá problém v hlavě, tak může být stále velice platným a dobrým hráčem, navíc mu tímto roste cena. Dvě krásné asistence si připsal i Mackinnon, který připravil dvě branky ve druhé třetině. Colorado tak začíná sezónu podobně jako loni (3-1) a my můžeme jen doufat, že nepřijde krize a když přijde, tak se s ní tým vypořádá lépe než loni.