Viac článkov v slovenčine a češtine

Týždeň v San Antoniu (2.)

Týždeň v San Antoniu (2.)Prehľad na posledných sedem dní v prvej farme Colorada Avalanche.

Posledný týždeň priniesol pre San Antonio Rampage dva zápasy, ktoré sa skončili tesným výsledkom – prehrou aj víťazstvom. Pri kmeňových hráčoch St. Louis Blues uvádzam tento fakt v zátvorke (keďže sa oba tímy NHL o farmu tento rok čiastočne delia).

Bakersfield Condors – San Antonio Rampage 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Rampage udreli proti Bakersfieldu Condors dvakrát v prvej tretine, ale aj raz stihli inkasovať. O góly sa za farmu Avs postarali Gabriel BourqueAndrew Agozzino. Domáci stihli troma gólmi v druhej časti otočiť z 1:2 na 4:2, hostia len korigovali na rozdiel jedného gólu vďaka zásahu Sama Blaisa (Blues). Bakersfield navýšili svoj náskok necelých päť minút pred koncom tretej tretiny, a to dokonca vo vlastnom oslabení. Nič na tom nezmenil ani znižujúci gól Blaisa. Rampage tak prehrali tesne 4:5. V bráne sa po prvýkrát predstavil fínsky gólman Ville Husso, ktorý zneškodnil 29 z 34 striel.

San Jose Barracuda – San Antonio Rampage 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

V zápase proti San Jose Barracuda udreli pre zmenu ako prví domáci. Rampage vyrovnali ešte v prvej tretine, keď sa šesť sekúnd pred koncom presadil Rocco Grimaldi. V druhej tretine padol gól iba na strane San Jose, čo ich dostalo do najtesnejšieho vedenia. Obrat sa tentoraz podaril San Antoniu, za ktoré dali v tretej tretine góly Joe Colborne a Agozzino, čo znamenalo tesnú výhru 3:2. Brankár Spencer Martin nemal veľa roboty, keď chytil 16 z 18 striel.

Novinky

  • z listiny zranených hráčov bol na farmu poslaný z Denveru A.J. Greer, čo indikuje, že sa jeho stav zlepšil
  • Blais bol povolaný do Blues za svoje výborné výkony z prvých dvoch zápasov, opačným smerom putoval Tage Thompson
  • útočník J.C. Beaudin bol poslaný do Colorada Eagles v ECHL
  • minulý týždeň sa definitívne oznámili novinky o tom, že sa Eagles stanú novou farmou Avs od budúceho roka a Rampage pripadnú Blues

Tri hviezdy

1. Andrew Agozzino (2+3)
2. Sam Blais (2+1 – Blues)
3. Jordan Schmaltz (0+3 – Blues)

Štatistiky

Po troch zápasoch získalo San Antonio dve výhry, čo mu stačí presne na strednú, štvrtú priečku vo svojej osemčlennej Pacifickej divízii, v ktorej už každý tím prehral minimálne raz. V kanadskom bodovaní ligy je Agozzino na desiatom mieste so šiestimi bodmi.

Preview 

Ďalší víkend bude hneď o troch zápasoch – pri všetkých bude jediným súperom Texas Stars. Rampage začnú dvojzápasom na jeho ľade a skončia napokon u seba doma. Stars sú na prvom mieste v divízii, keď v štyroch zápasoch prehrali iba raz.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
16/10/2017 - 12:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."