Viac článkov v slovenčine a češtine

TOP 4 prospekti Colorada

TOP 4 prospekti ColoradaČtyři nejnadějnější hokejisté v organizaci Colorada.

Colorado Avalanche má nyní poměrně velkou zásobu prospektů díky velmi podařeným draftům z uplynulých let. Nový ředitel amatérského skautingu Alan Hepple odvádí výbornou práci od svého nedávného příchodu k Avalanche. Hepple a jeho tým skautů jsou zodpovědní za hledání talentů.

Výměnou Matta Duchena získalo Colorado další prospekty společně s budoucími picky v draftu, což je určitě další skvělá zpráva pro budoucnost. Někteří talenti už do seniorského hokeje nakoukli, jedná se například o Tysona Josta, JT Comphera, AJ Greera či Chrise Bigrase. V organizaci se však momentálně nacházejí i další potenciální hvězdy. Pojďme se podívat na top 4.

1. Cale Makar

Cale Makar byl vybrán Coloradem loni v prvním kole ze čtvrtého místa. Makar je mnohdy skauty přirovnáván k Eriku Karlssonovi, díky vysoké úrovni bruslení a práci s kotoučem. Jestliže by se povedlo Makarovi dostat na Karlssonův level, znamenalo by to pro Colorado zářivou budoucnost. Vychovat elitního obránce zabere nějaký čas, takže trpělivost bude určitě klíčem.Rodák z Calgary naprosto řádil v loňském ročníku AJHL, kde v dresu Brooks Bandits vyhrál kanadské bodování obránců a v celkovém bodování obsadil šestou příčku se 75 body za 54 zápasů. Bandits následně vyhráli AJHL Championship a Makar získal ocenění MVP.

Letos Makar nastupuje v NCAA v dresu UMass Amherst a dosud nasbíral 9 bodů v 16 duelech. Větší rozruch udělal na MSJ v Buffalu, kde pomohl Kanadě k zisku titulu 8 body. Vyhrál kanadské bodování obránců a dostal se také do allstar týmu turnaje.

2. Conor Timmins

Conoru Timminsovi se zatím nedostává takové pozornosti jako Makarovi, ale jeho čísla hovoří za vše. Na juniorském šampionátu patřil k vůbec tomu nejlepšímu, co turnaj nabídl. V 7 zápasech si připsal 5 bodů a úctyhodných +15 bodů v +/-. Společně s Makarem byl také zařazen mezi tři nejlepší hráče Kanady na turnaji. V OHL letos se 34 body v 28 zápasech úspěšně navazuje na minulou sezónu, kdy v 67 utkáních posbíral 61 bodů.Timminse si Colorado vybralo z 32. místa v draftu 2017. Jedná se o pravorukého obránce, což je zboží, kterého Avalanche nemají na rozdávání. Šanci v prvním týmu může paradoxně dostat dříve než Makar, ale to se teprve uvidí.

3. Vladislav Kamenev

Vladislav Kamenev byl jedním ze čtyř prospektů, kteří přišli výměnou za Duchena. Nejedná se o rychlého útočníka, kterého si možná fanoušci přáli, ale Kamenev přináší konzistentní produktivitu. Ve 21 letech má za sebou již dvě sezóny v KHL, dvě sezóny v AHL a tři zápasy v NHL. Loni nasbíral za Milwaukee Admirals 21 golů a 30 asistencí a obsadil o pouhý bod druhé místo v týmovém bodování. Kamenev je silový útočník, který se nebojí natlačit před branku. Má šikovné ruce a velmi rychlou střelu zápěstím. Jeho kariéra v dresu Avs začala smolně zraněním, ale zcela určitě se do sestavy vrátí v průběhu této sezóny a může být velmi platným hráčem do budoucna.4. Denis Smirnov

Pravděpodobně nejméně známý talent z tohoto výčtu, také na loňském draftu byl vybrán až v 6.kole. Denis Smirnov však zažívá parádní období v NCAA v dresu Penn State. V loňské nováčkovské sezóně se probojoval do all-rookie týmu. Zatím odehrál v NCAA 53 zápasů, vstřelil 28 branek a na dalších 36 přihrál spoluhráčům, má tedy průměr 1,21 bodu na zápas. Před lety by pro něho možná nehrála poměrně malá výška (173cm), ale v současné NHL je hráčů menšího vzrůstu více a více a proto může být Smirnov příslibem.Za zmínku stojí určitě také Ty Lewis, Nicolas Meloche či JC Beaudin.

Zdroj: TheHockeyWriters


Michal Humbursky, Czech Republic, humbursky@eurolanche.com
07/01/2018 - 15:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."