Viac článkov v slovenčine a češtine

Eurolanche League: Zápas proti Flames

 Eurolanche League: Zápas proti FlamesPreview a pomôcka pre tipérov Eurolanche League pred aktuálnym zápasom Colorada Avalanche.

Zapojte sa do tipovacej súťaže Eurolanche League a hrajte o suveníry Colorada Avalanche a o podpisy jeho hráčov. Nižšie uvádzame zápasy zo základnej časti alebo play-off zoradené od posledného po najstarší. Tipujte aj v ankete úplne dole a poraďte tak ostatným tipérom výsledok zápasu.

2.11.2018 o 02:00 SELČ

Calgary Flames vs Colorado Avalanche  

Posledných päť zápasov Colorada (3-2):

Minnesota - Colorado 3:2

Colorado - Ottawa 6:3

Colorado - Tampa Bay 0:1

Philadelphia - Colorado 1:4

Carolina - Colorado 1:3 

Posledných päť zápasov Calgary (2-3):

Buffalo - Calgary 1:2

Toronto - Calgary 1:3

Calgary - Washington 3:4 OT

Calgary - Pittsburgh 1:9

Montreal - Calgary 3:2

Posledných päť vzájomných zápasov (1-4):

Colorado - Calgary 2:3 OT

Colorado - Calgary 5:2

Calgary - Colorado 5:1 

Colorado - Calgary 2:3

Calgary - Colorado 4:2

Zranenia

Colorado: Sven Andrighetto (dolná časť), Tyson Jost, JT Compher (obaja otras mozgu)

Calgary: -

Hráči vo forme: Prvá formácia Avalanche nazbierala v doterajšom priebehu sezóny už 55 bodov a celý prvý útok Avs je zaradený v prvej desiatke najproduktívnejších hráčov doterajšieho priebehu súťaže. Mikko Rantanen vedie kanadské bodovanie s 21 bodmi, Nathan MacKinnon je na priebežnom piatom mieste s 18-timi bodmi a Gabriel Landeskog je na deviatom mieste so 16-timi bodmi. Okrem kanadského bodovania hráčov je v na tom Colorado výborne aj na brankárskej pozícii. Semyon Varlamov je s úspešnosťou 95 percent na prvom mieste v úspešnosti zákrokov (do tejto úspešnosti, sa počítajú iba brankári, ktorí v tejto sezóne odchytali minimálne štyri zápasy). V mužstve Calgary je najproduktívnejším hráčom útočník Johnny Gaudreau, ktorý v poslednom zápase Calgary proti Buffalu strelil svoj druhý gól v predĺžení a v štatistike rozhodujúcich gólov po riadnom hracom čase je na priebežnom druhom mieste. 

Sumár: V bránke Colorada dnes nastúpi Semyon Varlamov. V zostave Colorada nastanú mierne zmeny v zložení útočných formácii. V druhej formácii nahradí Marka Daňa Colin Wilson, v ktorej nastúpi s Vladislavom Kamenevon a Alexandrom Kerfootom. Marko Daňo sa dnes presunie do štvrtej útočnej formácie, kde by mal nastupovať s hráčmi povolanými z Colorada Eagles Sheldonom Driesom a A.J Greerom. Do bránky Colorada sa postaví Semyon Varlamov. Colorado sa po štyroch dňoch voľna počas ktorých absolvovalo mužstvo dva tréningy dnes predsaví na ľade súpera, u ktorého sa mu v poslednom období príliš nedarí. Posledný víťazný zápas na ľade Calgary si Colorado na svoje konto pripísalo 19.3 2016, keď dokázalo poraziť Plamene na ich domácom ľade výsledkom 3:4 po predĺžení. Nasledujúce tri zápasy na ľade Plameňov Colorado prehralo rozdielom minimálne dvoch gólov. V tabuľke Západnej konferencie, kde je Colorado na priebežnej druhej pozícii a Calgary na siedmom mieste  od seba mužstvá delí jeden bod, Colorado má však zápas k dobru.

Kto dnes vyhrá ?
Colorado
Calgary
Colorado po OT/SO
Calgary po OT/SO

Anton Pauer, Slovakia, pauer@eurolanche.com
01/11/2018 - 17:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."