Viac článkov v slovenčine a češtine

Eurolanche League: Zápas proti Lightning

Eurolanche League: Zápas proti LightningPreview a pomôcka pre tipérov Eurolanche League pred aktuálnym zápasom Colorada Avalanche.

Zapojte sa do tipovacej súťaže Eurolanche League a hrajte o suveníry Colorada Avalanche a o podpisy jeho hráčov. Nižšie uvádzame zápasy zo základnej časti alebo play-off zoradené od posledného po najstarší. Tipujte aj v ankete úplne dole a poraďte tak ostatným tipérom výsledok zápasu.

09.12.2018 o 01:00 SEČ

Tampa Bay Lightning vs Colorado Avalanche

Posledných päť zápasov Colorada (3-2):

Florida - Colorado 2:5

Pittsburgh - Colorado 6:3

Detroit - Colorado 0:2

Colorado - St. Louis 2:3 OT

Colorado - Pittsburgh 6:3

Posledných päť zápasov Tampy Bay (5-0):

Tampa Bay - Boston 3:2

Detroit - Tampa Bay 5:6 SO

New Jersey - Tampa Bay 1:5

Florida - Tampa Bay 4:5 OT

Tampa Bay - Buffalo 5:4

Posledných päť vzájomných zápasov (1-4):

Colorado - Tampa Bay 0:1

Colorado - Tampa Bay 5:6

Tampa Bay - Colorado 5:2

Colorado - Tampa Bay 2:3 OT

Tampa Bay - Colorado 0:4

Zranenia

Colorado: Mark Barberio (horná časť tela)

Tampa Bay: Anton Stralman (horná časť tela), Andrei Vasilevskiy (noha)

Hráči vo forme: Brayden Point získal v posledných 8 zápasoch 12 bodov za 7 gólov a 5 asistencií. Nikita Kucherov bodoval v 11 z posledných 12 duelov a na jeho konto pribudlo 5 gólov a 20 asistencií. Matt Nieto skóroval v posledných dvoch zápasoch. Carl Söderberg má bilanciu 2+1 z posledných dvoch duelov. Mikko Rantanen ťahá 10-zápasovú bodovú šnúru s bilanciou 5 gólov a 13 asistencií. Kapitán Gabriel Landeskog získal 5 bodov za 2 góly a 3 asistencie na tomto tripe.

Sumár: Colorado čaká posledný duel 4-zápasového tripu, ktorý ukončí proti Tampe Bay. Súperi sa už v tejto sezóne stretli, Tampa Bay vyhrala v Denveri 1:0 po góle Nikitu Kucherova. Tá je momentálne vo forme, vyhrala päť zápasov po sebe a vedie Východnú konferenciu so ziskom 45 bodov. Colorado je na Západe druhé s 39 bodmi. Tampa Bay mala vypredané už 174 zápasov v rade, čo je presným opakom situácie druhého floridského tímu, kde je návštevnosť na bode mrazu. Dnes by sa mal v bránke predstaviť Semyon Varlamov a neočakávajú sa žiadne zásadné zmeny v zostave. Mark Barberio je stále zranený a Colorado má momentálne dvoch zdravých náhradníkov - obrancu Marka Alta a útočníka Svena Andrighetta.

Kto dnes vyhrá?
Colorado
Tampa Bay
Colorado po OT/SO
Tampa Bay po OT/SO

Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
08/12/2018 - 17:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."