Viac článkov v slovenčine a češtine

Ľadová triešť (11.3. - 17.3.)

Ľadová triešť (11.3. - 17.3.)Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí v Coloradu. Ledová dávka ironie, humoru, kritiky a subjektivních názorů.

Ďalší týždeň v NHL musel byť pre fanúšikov Avalanche veľkým sklamaním. Našťastie tých zápasov veľa nebolo, takže sme si užili len 2 prehry. Kým Avalanche sa len učia surfovať, z Eagles sa stali skúsení surfisti, ktorí sa vezú na tej najvyššej, víťaznej vlne. Poďme si to rozmeniť na drobné. Máte rozmeniť päťku?

Avalanche začali týždeň smolnou prehrou, keď im ani veľmi dobrý výkon na body nestačil. Brankár Caroliny Mrázek našich útočníkov dokonale zamrazil. Skoro ako v tej rozprávke. 38 zákrokov mu pomohlo k získaniu čistého konta a k cennej výhre pre Hurricanes 3:0. „Čo ti šije hlupák starý“ sa dedovi Mrázikovi rozprávať zrejme fakt neoplatí.

Počas nezvykle dlhej 3 - dňovej prestávky Avs v tejto fáze sezóny nás naďalej tešili borci z Eagles. Proti Ontariu Reign si pripísali už 7 výhru v rade. Proti poslednému súperovi, ktorý vynašiel recept ako upiecť orla, si poriadne zgustli. Pri výhre 5:1 okrem skúsených hráčov potiahli tím aj mladíci, čo len ukazuje vyrovnanosť vo všetkých lajnách. Odkaz pre hráčov Avalanche: Inšpiráciu hľadať nemusíte, len sa pozrite o úroveň nižšie.

Tento mladý 22-ročný obranca Kevin Davis si v ňom pripísal 2 góly

Odveta na druhý deň medzi týmito tímami bola už omnoho vyrovnanejšia. Rozhodnúť musela Achillova päta Avalanche predĺženie. So strelením trojského koňa do brány súpera v predlžení ale Eagles očividne problém nemajú. Úlohu kata prevzal Maťo Kaut, ktorý rozhodol o výsledku 3:2 po predlžení.

Zatiaľ poslednú už deviatu výhru v rade si pripísali proti San Jose Barracuda. O výhre 3:2 rozhodol bohatými skúsenosťami z NHL opradený Sheldon Dries. Táto výhra vyšvihla našich už na 6. miesto v konferencií. Žeby útok na Calder cup? Na rozdiel od iných riadkov v tomto článku, tu iróniu nehľadajte.

Z pozitívnej nálady v nasledujúcich riadkoch musíme nachvíľu klesnúť do depresie. Prichádzame totiž k zápasu, na ktorý by sme najradšej zabudli. Prehrať s kačkami v ich súčasnom prehrávajúcom rozpoložení, keď nám ide o všetko, chce guráž. Po vedení 2:0 v 1. tretine a absolútnej dominancií nič nenasvedčovalo hernému, u nejedného fanúšika aj srdcovému kolapsu v ďalšom priebehu hry. Klincom do rakvy bol víťazný gól Perryho v poslednej minúte zápasu, keď upravoval na 4:3. Lindholm ho už len kozmeticky upravil strelou do prázdnej brány.

Perry striela 1. gól v zápase

Našťastie sme si chuť napravili proti inému tímu z kategórie povinná výhra. Trápiacich Diablov sme nepustili k uskutočneniu ani jednej z ich hriešnych myšlienok. V poslednom zápase sezóny proti súperovi z východu sme si pripísali výhru 3:0. Grubauer sa v ňom prezentoval bezchybným výkonom s 22 úspešnými zákrokmi. Pred nadchádzajúcim extrémne dôležitým týždňom potrebujeme podobne kvalitné brankárske výkony ako soľ. Zápasy postupne s Minnesotou, DallasomChicagom totiž môžu výrazne napovedať o bytí či nebytí.


Pavol Skyba, , eurolanche@eurolanche.com
18/03/2019 - 09:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."