Eurolanche má viac ako 1000 členov

Eurolanche má viac ako 1000 členovNajväčší fanklub Colorada Avalanche na svete dosiahol veľkú métu.

Fanklub Eurolanche bol založený v roku 2007 ako prvý európsky fanklub Colorada Avalanche. Za viac ako 11 rokov existencie sa vypracoval na najväčší fanklub klubu spod Skalistých hôr a renomé získal v rámci celej NHL ako najdlhšie fungujúci fanúšikovský, nezávislý a nekomerčný projekt. 

Presne v posledný deň roka 2019 dosiahol Eurolanche obrovský míľnik, keď prekonal hranicu 1027 registrovaných členov. K dnešnému dňu je ich presne už 1024. Členovia fanklubu pochádzajú zo 44 krajín všetkých kontinentov s výnimkou Antarktídy. Napriek prvotnej, európskej myšlienke je dnes Eurolanche miestom, ktorý spája fanúšikov Avalanche z celého sveta.

"Podaril sa nám dosiahnuť pekný míľnik, za ktorý som veľmi rád. Číslo 1000 symbolizuje nielen najväčší fanklub Colorada Avalanche, ale aj záväzok voči jeho členom, ktorí majú záujem chodiť priamo do Denveru a plniť si sny. Ďakujem všetkým spolupracovníkom Eurolanche za podporu," povedal zakladateľ a predseda fanklubu David Púchovský.

Členovia fanklubu sú tí fanúšikovia, ktorí sa registrujú prostredníctvom registračného formuláru na webe Eurolanche.com. Fanklub má množstvo priaznivcov aj na sociálnych sieťach, kde ho dokopy sleduje takmer 9 000 fanúšikov.

Od roku 2007 zorganizoval fanklub jedenásť výletov svojich členov do USA s cieľom osobnej návštevy zápasov Colorada Avalanche. Zájazdov známych ako Eurolanche Invasion sa doposiaľ zúčastnilo 70 členov Eurolanche z 10 európskych krajín. Spoločne videli 71 zápasov Avalanche, z toho niekoľko duelov na ihriskách súperov, a taktiež zápas pod holým nebom v roku 2016. Každý výlet priniesol množstvo aktivít, ktoré účastníkov dostali okrem Colorada do ďalších 12 štátov USA, a tiež do Kanady a Mexika. Vo februári 2020 fanklub organizuje Eurolanche Invasion XII za účasti 12 členov na 8 zápasov Avs vrátane stretnutia pod holým nebom proti Los Angeles Kings.

Eurolanche vo svojej histórii zorganizoval aj Eurolanche Raid 2017, výlet na dvojzápas proti Ottawe Senators vo Švédsku. Tento kalendárny rok sa uskutoční Eurolanche Raid 2020 do Fínska na zápasy proti Columbusu Blue Jackets.

Za viac ako 12 rokov existencie fanklub ďalej zorganizoval desiatky súťaží o suveníry Colorada a podpisy jeho hráčov, 13 stretnutí svojich členov, jedno výročné stretnutie pri oslave svojich 10. narodenín, ako aj viacero stretnutí s bývalými a súčasnými hráčmi Avs v USA a v Európe.

Fanklub priniesol viac ako 100 exkluzívnych rozhovorov s bývalými a súčasnými hráčmi Avs. O jeho činnosti informovali všetky hlavné hokejové médiá v Severnej Amerike a v Európe. Gratulačné listy odoslali fanklubu v roku 2017 pri príležitosti jeho 10. výročia guvernér štátu Colorado a starosta mesta Denver. Fanklub v rovnakom roku publikoval viac ako 200 stranovú knihu o svojej desaťročnej histórii v slovenskom a anglickom jazyku.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
08/01/2020 - 14:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."