Viac článkov v slovenčine a češtine

Steve Moore podal žalobu

Steve Moore podal žalobu Bývalý hráč Colorada Avalanche podal žalobu na súd proti Toddovi Bertuzzimu.

Steve Moore žaluje Todda Bertuzziho a vtedajšieho trénera Vancouveru Canucks Marca Crawford za incident, ktorý sa odohral 8. marca 2004. Súdny spor by sa mal nakoniec začať už v 24. septembra v Ontáriu v Kanade. Tento spor bol oficiálne odložený na 28. januára 2013.

Obhajoba si vyžiadala nejaký čas na viac

Ak sa súd naozaj začne v tomto neskorom dátume (v januári) vynára sa otázka ako to všetko zvládne Todd Bertuzzi, keďže on bude hrávať za Detroit Red Wings. Teoreticky by mohol byť prítomný na pár pojednávaní ale určite nie na všetkých. Bolo by šokujúce, ak by ho Detroit vyradil zo zostavy. Súd môže trvať najdlhšie 3 mesiace. „Červené krídla“ budú hrať v Denveri 24. marca a 13. apríla.

Dostane Bertuzzi zaslúžený trest?

Todd Bertuzzi by mal dostať minimálne 2 roky. Urobil to vedome, aj keď sám sa vyjadril, že bol pod tlakom trénera Marca Crawforda. Podľa Bertuzzihových slov mu likvidačný zákrok nariadil vykonať práve vtedajší tréner „Kosatiek“. Ak je však v Kanade spravodlivosť mal by ísť sedieť práve hráč, ktorý sa k svojmu činu nevie postaviť ako chlap a stále sa na niečo vyhovára.

Todd Bertuzzi aj bývalý tréner Colorada Marc Crawford budú mať ťažkú jeseň (resp. zimu). Ak sa obom dokáže trest, budú musieť pykať. Môj názor na to je jasný. Todd Bertuzzi by mal ísť do väzenia minimálne na dva roky, Crawford (hrdina z roku 1996) zaplatiť nejakú pokutu a to vysokú. Podľa mňa je nevinnejší ako súčasný Detroitský útočník

Aký máte na to názor vy?


Alexander Novak, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
31/07/2012 - 08:00

Comments

Subject:Author:Date:
Avsman
01. 08. 2012 07:57
Mino
01. 08. 2012 14:07

View comments | Add your comment

New comments
adekvatnu nahradu by som povazoval napriklad aj Jordana Stalla alebo Kylea Turrisa co sa tyka utoku a z obrany... More in:
Duchene nemá čo viac ponúknuť

Ja s článkom súhlasím. Matt má svoju kvalitu, to je jasné, v niektorých momentoch sa na neho skvelo pozerá. Al... More in:
Duchene nemá čo viac ponúknuť

Já si stojím za tím, že jeho odchod by byla obrovská chyba pro Colorado. Ať je jaký chce, já to nevím, jaký je... More in:
Duchene nemá čo viac ponúknuť

Letošní draft je parádní. Docela mě štve, že nejsem v top3, protože mít takového Laineho, tak si pískám. Nicmé... More in:
Preview: Koho si Avs zvolia na drafte?

New articles
Duchene nemá čo viac ponúknuť
Nach dem Play Off Aus der Avalanche...
Preview: Koho si Avs zvolia na drafte?
Rozhovor s Romanom Willom
Defenzíva Avs vs. zvyšok ligy