Viac článkov v slovenčine a češtine

Týždeň v San Antoniu (18.)

Týždeň v San Antoniu (18.)Sumár posledných siedmich dní na prvej farme Colorada Avalanche.

San Antonio Rampage odohralo za posledný týždeň tri zápasy, všetky na ihriskách súperov. Nebolo úspešné ani raz, čím len potvrdilo nestabilnosť svojej formy. Na play-off aj tento rok môžu zabudnúť.

Chicago Wolves – San Antonio Rampage 7:3 (3:1, 2:2, 2:0)

Rampage síce otvorili skóre už v prvej minúte zásluhou Gabriela Bourquea, no bolo to zároveň prvý a poslednýkrát, keď v zápase viedlo. Chicago Wolves otočili troma gólmi v prvej tretine skóre vo svoj prospech. Na 4:1 zvýšili v druhej časti. San Antonio zdramatizovalo stav stretnutia zásluhou Garryho Nunna Mikea Sislo. Sedem sekúnd pred prestávkou domáci udreli znovu a ušli znovu na rozdiel dvoch gólov. V tretej tretine Chicago pridalo dva góly do prázdnej brány v posledných sekundách  zápasu, vďaka čomu vyhralo 7:3. Spencer Martin začal chytať, keď zneškodnil 7 z 11 striel súpera. V priebehu druhej tretiny ho vystriedal Kent Simpson, ktorý si poradil s 22 z 23 striel.

Rockford IceHogs – San Antonio Rampage 4:3 SO (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0)

Dráma na ihrisku posledného celku AHL. Rockford IceHogs zaznamenali prvý gól duelu. V prvej tretine vyrovnával JT Compher. V druhej časti sa domáci presadili dvakrát, za hostí znižoval na rozdiel jedného gólu opäť Compher. V tretej tretine vyrovnal Rocco Grimaldi. V samostatných nájazdoch uspeli domáci pomerom 2:1. Hádam po prvýkrát v sezóne odchytal od začiatku do konca zápas Simpson, ktorý je kmeňovým hráčom Colorada Eagles z ECHL. Chytil 31 z 34 striel.

Chicago Wolves – San Antonio Rampage 3:2 (0:0, 1:0, 2:1)

Prvé góly padli až v druhej tretine. Na každej strane po jednom, za San Antonio strieľal Joey Whitney. V tretej časti sa vedenia ujali domáci, Rampage stihli zásluhou Bourqea vyrovnať, no na ďalší vedúci gól Wolves nedokázali odpovedať a prehrali 2:3. Martin sa vrátil do brány a chytil 29 z 32 striel súpera.

Novinky

- do Colorada Avalanche bol povolaný Jeremy Smith, cestou späť putoval Martin, aby chytal a nerobil dvojku Calvinovi Pickardovi

- Rampage povolali Codyho Corbetta z ECHL

- po prvýkrát v sezóne bol do San Antonia poslaný obranca Eric Gelinas, čím sa jeho kariéra v Denveri pravdepodobne nadobro skončila

Tri hviezdy a štatistiky

1. Gabriel Bourque 2+1

2. JT Compher 2+0

3. Felix Girard 0+3

Rampage sa v tabuľke prepadli. V Pacifickej divízii sú stále na poslednom mieste, v Západnej konferencii sú na tom horšie iba ďalšie dva tímy. Play-off je stratené.

Preview 

Trip na ihriskách súperov pokračuje tento týždeň ďalšími troma zápasmi. Na úvod je na programe duel proti Milwaukee Admirals, ktorí sú na treťom mieste v konkurenčnej divízii. Nasledovať bude dvojzápas proti Grand Rapids Griffins, ktorý okupujú prvé miesto v divízii a tretie v celej AHL.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
13/02/2017 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."