Viac článkov v slovenčine a češtine

Rampage podepsali útočníky

Rampage podepsali útočníkyZáložní celek Colorada Avalanche podepsal Shawna St-Amanta a Jakea Marchmenta.

Coloradská farma z AHL San Antonio Rampage podepsala pro následující sezónu dvojici útočníků. Jedním z nich je dvacetiletý Shawn St-Amant, který se dočkal prodloužení kontraktu. Naopak novou akvizicí bude urostlý centr Jake Marchment, jenž přichází z Indy Fuel z ECHL a k Rampage se přihlásí na tréninkovém kempu v září. 

St-Amant debutoval coby člen organizace Avalanche v minulém roce v devatenácti letech. Předtím strávil tři ročníky v QMJHL jako součást Val d'Or, kde dokonce se svými spoluhráči soutěž vyhrál a dostal také cenu Guy Carbonneaua pro nejlépe bránícího útočníka ligy.  

Ve 28 loňských utkáních za San Antonio zaznamenal 3 branky a 5 asistencí, ale opravdu zazářil až v dresu Colorada Eagles. V cestě za Kelly Cupem připsal na své konto za 15 duelů stejný počet bodů a na brankáře soupeřů vystřelil neuvěřitelných 58 pokusů. Nyní bude Shawn čekat na průlomovou sezónu v první farmě Avs, která by mu otevřela budoucí cestu do NHL.     

Výsledek obrázku pro shawn st-amant

Shawn St-Amant (v popředí) bude bojovat o další zápasy v dresu Rampage.

Dvaadvacetiletý Marchment se stal volbou Kings v šestém kole draftu 2014, ale nakonec se dostal pod křídla organizace San Jose. Čtyři utkání si odbyl v dresu Barracudy, ale většinu času strávil v ECHL jako hráč Allen Americans. Šanci mu v loňské sezóně dali i v Indy Fuel, druhé farmě Chicaga, kde se ve dvanácti zápasech uvedl osmi body. Očekává se, že i v Coloradu začne na soupisce druhého záložního celku.  

Oficiální vyjádření o délkách kontraktů nepadlo, ale mělo by se jednat o jednoroční smlouvy.

Zdroj: Mile High Hockey (redakčně upraveno); Foto: Darren Abate

Jaká je šance, že se St-Amant jednou probojuje do NHL?
Velká: Má nízký věk a je aktivní
50/50: V případě marodky Avs
Minimální: Sbírá málo bodů

Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
16/08/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."