Viac noviniek z fanklubu

Eurolanche zorganizuje desiatu Invasion

Eurolanche zorganizuje desiatu InvasionČlenovia európskeho fanklubu Colorada Avalanche pôjdu do Denveru po desiatykrát.

Prvý európsky a najväčší fanklub Colorada Avalanche zorganizuje v sezóne 2017/18 jubilejný, desiaty výlet do Colorada pod názvom Eurolanche Invasion X. Päť členov fanklubu strávi v USA dva týždne, pozrie si sedem zápasov Colorada Avalanche a navštívi najmenej štyri štáty USA. „Po oslavách nášho desiateho výročia je čas na oslavu nášho najúspešnejšieho projektu Eurolanche Invasion a to organizáciou jeho desiateho pokračovania. Som veľmi rád, že sa za oceán dostanú naši ďalší členovia a počet všetkých navštívených zápasov presiahne číslo 60," povedal zakladateľ a predseda fanklubu David Púchovský.

 

Desiatej Invasion sa zúčastní päť členov fanklubu z troch rôznych európskych krajín. Slovensko budú reprezentovať David Púchovský, pre ktorého to bude deviata účasť na Invasion, čo je rekord fanklubu a premiérovo Ivan Riška. Z Českej republiky sa na NHL príde po prvýkrát pozrieť Marek Korber a druhýkrát po sebe, po účasti na Invasion IX, Michal Zdražil. Partiu doplní Fín Juuso Uustalo, ktorý sa k Invasion pripojí po prvýkrát, no v Denveri už v minulosti individuálne bol. Slovensko bude mať zastúpenie na projekte Invasion po siedmykrát za sebou, Česko po tretíkrát a Fínsko po druhýkrát potom, čo na predošlej Invasion zažilo svoju premiéru. Invasion sa začne 24. februára a skončí sa 11. marca 2018.

 

 

Hlavným program Eurolanche Invasion X bude návšteva siedmich zápasov Colorada Avalanche. Sedem zápasov bude súčasťou Invasion už po šiestykrát v rade, od Invasion V. Desiaty výlet do Colorada prinesie päť domácich zápasov proti Vancouveru Canucks, Calgary Flames, Minnesote Wild, Nashvilleu Predators a Arizone Coyotes. Členovia výpravy okrem toho navštívia dva hosťovské zápasy Avs na pôde Chicaga Blackhawks a Columbusu Blue Jackets. Rovnaký model a počet zápasov bol súčasťou aj predošlej Invasion IX, keď jej účastníci videli dva hosťovské zápasy v Kalifornii. Členovia fanklubu Eurolanche si Vancouver pozrú ako súpera po druhýkrát v histórii, Calgary po tretíkrát, trojicu Minnesotu, Nashville a Arizonu po štvrtýkrát, Chicago po rekordný siedmykrát a po druhýkrát na jeho ľade a Columbus po piatykrát. Chicago sa stane zároveň prvým mestom, do ktorého sa Eurolanche vráti po druhýkrát na hokej Avalanche (naposledy na Invasion VII).

 

Účastníci Eurolanche Invasion X strávia päť dní z celého výletu mimo Colorada, keď sa letecky presunú do Chicaga na prvý z hosťovských zápasov. Vo Veternom meste strávia dva dni, po ktorých pôjdu autom do Indianapolisu, v ktorého okolí strávia noc. Na ďalší deň sa presunú do Columbusu na druhý hosťovský zápas. Posledný deň bude patriť návšteve mesta Cinncinati. Fanúšikovia si tak za päť dní pozrú tri americké štáty - Illinois, Indiana a Ohio, čo je rekord v histórii projektu Eurolanche Invasion.

 

Hlavnú časť pobytu strávia členovia Invasion X v štáte Colorado, kde sa po prvýkrát v histórii projektu presunú z Európy už dva dni pred prvým zápasom Avs. V Denveri a Colorade nebudú chýbať tradičné miesta pre návštevy a aktivity, ale aj lokality, na ktoré sa doposiaľ žiadni účastníci Invasion nedostali. Predbežný zoznam plánovaných návštev a aktivít zahrňuje centrum Denveru, prehliadku Pepsi Center, tréningy Avalanche, stretnutia s hráčmi, amfiteáter Red Rocks, Great Sand Dunes National Park, najstaršie mesto v celom štáte San Luis, Skalisté hory, vrchol hory Pikes Peak, Garden of Gods, pivovar a iné regionálne top atrakcie. Celý program Eurolanche Invasion X bude zverejnený neskôr.

 

Fanklub Eurolanche organizuje Eurolanche Invasion od svojej druhej sezóny 2008/09. Odvtedy sa Invasion neorganizovala iba v sezóne 2010/11. Vďaka Eurolanche Invasion X dosiahne celkový počet navštívených zápasov číslo 61, z čoho šesť bolo mimo Pepsi Centra. Desiatich Eurolanche Invasion sa zúčastnilo 59 členov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Nemecka, Maďarska, Fínska, Švajčiarska a Rumunska. Bilancia Colorada Avalanche je za deväť Eurolanche Invasion 32-3-20.

 

Vďaka Eurolanche Raid 2017 a Eurolanche Invasion X navštívia niektorí členovia fanklubu deväť zápasov Colorada Avalanche v jednej sezóne, čo bude rekord fanklubu. Pri príležitosti organizácie desiatej Invasion budesúčasťou spravodajstva na www.eurolanche.com séria špeciálnych článkov o predošlých ročníkoch Invasion.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
22/09/2017 - 15:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."