Viac článkov v slovenčine a češtine

Hodnotenie hráčov – Peter Budaj

Hodnotenie hráčov – Peter BudajSlovenský brankár odohral v drese Colorado Avalanche pravdepodobne svoju poslednú sezónu.

PETER BUDAJ – D (B+)
15-21-4, 3,20 gólu na zápas, 89,5 %-ná úspešnosť, jeden shutout, 1234 striel a 1104 zákrokov

Peter bol vždy vynikajúcim hráčom mimo ľad – bol výborným spoluhráčom, kamarátom, dobre sa choval aj k médiám. Na ľade to až tak za poslednú sezónu nebolo dobré. Najhoršie zápasy odohral na ihriskách súperov, v domácom prostredí dosiahla jeho štatistika ľahký nadpriemer. Budaj sa bohužiaľ o nič nezlepšil. Stále robil rovnaké chyby, ako tomu bolo po minulé sezóny. Najviac sme mu mohli vyčítať nezmyslené vyrážanie pukov, čo istým spôsobom kritizoval aj Milan Hejduk. Budaj sa jednoducho nepohol nikam ďalej. Buď mal zlý vstup do zápasu, zle ho skončil alebo to bolo aj – aj.

Budajova štatistika z predošlých troch ročníkov je 40-55-11. Patrick Roy chytal často z pozície, keď bol na kolenách. Budaj automaticky ide tvárou k ľadu, akoby chcel plávať prsia. Nie je rýchly, chodí ďaleko od brány, jeho lapačka je pomalá. Na ľade pôsobí absolútne bez emócií – keď dostane zlý gól alebo pochybí obrana, nič si z toho nerobí. Nedokáže tak nakopnúť tím, správne ho nahnevať. Síce sme mali zranených veľa hráčov, mohol sa tohto momentu chytiť a predvádzať skvelé výkony. Na miesto toho bol vždy priemerný a vždy dostal aspoň tri či štyri góly. Bohužiaľ, z tímu by už mal odísť. Dostal toľko šancí, že už to nemá zmysel. Budaj je fajn človek, ale biznis je biznis.

Zdroj: Denver Post


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
13/06/2011 - 21:07

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."