Viac noviniek z fanklubu

Dater: Eurolanche je súčasťou Avs

Dater: Eurolanche je súčasťou AvsAmerický novinár predstavil svoj názor na fanklub Eurolanche.

Adrian Dater je novinár, ktorý pokrýva Colorado Avalanche najdlhšie spomedzi všetkých - od jeho vzniku. Drvivú časť svojej kariéry strávil v denníku Denver Post. V súčasnosti pracuje pre portál BSN Denver a popritom je spolupracovníkom pre ďalšie veľké americké médiá. Bol to on, kto v roku 2013 oznámil koniec lockoutu a je to on, kto často ako prvý oznamuje všetky novinky súvisiace s Coloradom. Preto bol logicky našou prvou voľbou ako autora jedného z dvoch predhovorov do knihy o Eurolanche.

V rámci slovenskej verzie knihy je dostupných 10-15 kusov za cenu 11,99 €. Ak ostanú voľné kusy aj po Novom rokul ich cena sa zvýši na 19,99 €. Knižka vyšla v limitovanom náklade 300 kusov. Objednávky posielajte na eurolanche@eurolanche.com.

Predhovor Adriana Datera:

Počas 23-ročnej histórie Colorada Avalanche vzniklo veľa skvelých tradícií. Od kričiaceho hlasu hlásateľa Alana Roacha po speváka národnej hymny Jakea Schroedera, až po dva vyhrané Stanley Cupy a celú kopu hviezdnych hráčov - Avs majú unikátnu históriu, čo robí mesto Denver hrdým.

Jedna z tradícií vznikla pred 10 rokmi a je pre Avalanche unikátnou. Je to horlivá skupina fanúšikov, ktorí každý rok chodia na hokej v dresoch Avs a obrazne či doslovne búšia na bubón, aby povzbudili svoj obľúbený tím.

Každý rok vidíme „inváziu“ členov skupiny, ktorí si hovoria Eurolanche. Určite neprehliadnete, keď sú v Denveri. So sebou totiž prinášajú búrlivé fandenie ako na futbale, a to nielen do Pepsi Centra, ale aj na hosťovské zápasy Avs.

Nie sú iba fanúšikmi. Sú fanatikmi. Viem to, keďže som stretol viacerých z nich vrátane ich zakladateľa Davida Púchovského. David je asi najvernejší fanúšik Avs, ktorého som stretol. Naozaj.

Jeho stránka Eurolanche.com sa stala zdrojom pre novinky a informácie o Avalanche. Stala sa z nej základňa pre fanúšikov z druhej strany Atlantiku, kde môžu zdieľať svoju vášeň pre tím.

Samotná organizácia Avalanche prijala komunitu Eurolanche. Všimlo si ich veľa hráčov, ktorí obetovali svoj čas, aby im poskytli rozhovory či sa s nimi odfotografovali. Aj v najhorších časoch vždy bola jedna vec, na ktorú sa manažment a hráči Avs mohli spoľahnúť: na neochvejnú podporu od Eurolanche.

Myslím si, že pre vás bude táto knižka zaujímavá. Samotný príbeh o tom, ako dal David dokopy komunitu je unikátny a zábavný. Tiež v nej nájdete veľa dobrých príbehov o interakcii s fanúšikmi Avs z celého sveta,

Nech komunita Eurolanche žije navždy ako cenná súčasť identity Avs. 


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
03/12/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."