Viac článkov v slovenčine a češtine

Avs vyhráli čtvrtý zápas v řadě

Avs vyhráli čtvrtý zápas v řaděSumář ze zápasu Colorado Avalanche vs Columbus Blue Jackets.

Do brány Avs se postavil Jonathan Bernier, přičemž jako dvojka byl na lavičce kvůli zranění Semyona Varlamova Andrew Hammond. Na druhé straně byl v bráně od začátku zápasu Sergei Bobrovsky. Avs se hned poté, co přežili první přesilovku Columbusu v zápase, dostali do přečíslení dva na jednoho, Nathan MacKinnon společně s Gabrielem Landeskogem, první jmenovaný střílel, ale trefil jen Bobrovskyho. Mimochodem, Columbus má suverénně  nejhorší přesilovku v lize. Do další šance se dostal Mikko Rantanen, ale Bobrovsky byl na svém místě. Konec první třetiny se dohrával ve čtyřech na obou stranách, Avs mohli hrát přesilovku, ale to by Blake Comeau nemohl být Blake Comeau, aby neoplácel a nedostal dvojku také. Střely na bránu v první třetině- 14:8

Ani druhá třetina nebyla moc ofenzivně laděná, střel bylo málo, pro Columbus prakticky žádné, možnost udělat utkání aktivnějším dostali Avs v podobě přesilovky, kterou vybojoval Nathan MacKinnon. Ke střele se při téhle početní výhodně dostal mezi kruhy Nail Yakupov, ale trefil pouze brankáře Blue Jackets Sergeie Bobrovskyho. První gól nakonec přišel v další přesilovce sedm minut před koncem druhé třetiny, Mikko Rantanen střílel z pravého kruhu, nebyl to nejhezčí gól, ale počítá se, clonil tam golmanovi ještě Gabriel Landeskog, každopádně Avs vedli. Hned potom, při další šanci Avs, byl ale vyloučen Alexander Kerfoot za nedovolené bránění brankáře. Na konci třetiny se do přesilovky dostali zase hosté, Artemi Panarin byl sám před bránou, ale tu netrefil. Střely na bránu ve druhé třetině- 11:10.

Do první šance ve třetí třetině se dostal český hráč Lukáš Sedlák, ale jeho gólová situace byla zastavena Jonathanem Bernierem. Třetí třetina byla o hodně jiná, než ty předchozí dvě, akce přibývaly, stejně tak, jako střely na bránu, bohužel jen pro Columbus, v polovině třetiny vedli na střely hráči Blue Jackets 15:1. Hra byla v této třetině převážně na obranné části Colorada, jehož hráči ale odolně odolávali. Do velké šance se poté dostal Artemi Panarin, který střílel z dorážky do odkryté brány, kterou ale naštěstí těsně minul. Potom přišla zvláštní situace, Bobrovsky už se rozjížděl na střídačku, ale Columbus ztratil puk, Bobrovsky se snažil co nejrychleji vrátit zpět, ale Matt Nieto byl na tolik bystrý, že si všiml odkryté brány a dal Coloradu dvougólové vedení. Střely na bránu v zápase- 32:34.

Colorado Avalanche -2:0- Columbus Blue Jackets

Ohodnoťte výkon tímu a jednotlivých hráčov
Thumbs down Thumbs up
Colorado Avalanche

Dominik Dolejs, Czech Republic, dolejs@eurolanche.com
05/01/2018 - 05:35

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."