Viac článkov v slovenčine a češtine

Landeskog rozhodol v predĺžení

Landeskog rozhodol v predĺženíZápas s donedávna ešte konkurentom v boji o play-off velil získať 2 body.

Colorado sa tomuto cieľu aj prispôsobilo a začalo súboj s Anaheimom aktívne. Tempo hry diktovalo dlhé minúty. Síce sa k strelám dostávali aj hostia, nešlo ale o vyložené šance. Medzi ne by sa dala zaradiť aj šťastná strela, ktorá nakoniec skončila na tyči. Ducks sa spoliehali na náhodu, Avs neboli presní – mohlo sa im to čoskoro vypomstiť. Z Colorada pálil v podstate každý od obrancov od modrej čiary po najprednejšieho útočníka. Ofenzívna smršť priniesla osoh v polovici tretiny, kedy sa strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie presadil Jamie McGinn. „Lavíny“ sa snažili aj po úvodnom góle a postupne šťastlivých „Káčerov“ prestrieľali. Aktivitou prekypoval Shane O´Brien, keď si viackrát zašiel až k súperovej bránke. Zaujal aj hit Gabriela Landeskoga, ktorý svojimi dispozíciami pri útočnej snahe doslova zbúral Višňovského. Anaheim sa do väčšieho tlaku dostal až ku koncu prvej časti. V ceste mu stál neprekonateľný Semyon Varlamov. Zhruba minútu pred sirénou ešte poľutovaniahodne zahodil obrovskú tutovku Downie. Do šatní sme tak šli „len“ s jednogólovým vedením hoci hostia boli strelecky aktívnejší.

Úvod druhej tretiny sa niesol v štýle hokej hore dole, počas ktorého zaujalo najmä uvoľnenie McLeoda. Po jeho pološanci si z následného protiútoku vytvorili chvíľkový tlak Ducks s nepríjemnou strelou Selänneho. s ktorou si Varly s hoci miernymi problémami poradil. Počas týchto minút navyše nepríjemne schytal puk do nohy Ryan Wilson po tvrdej strele Hagmana, našťastie nebolo to tak vážne ako to vypadalo, tak ako aj v prípade Erika Johnsona, ktorý sa nachvíľu stratil v útrobách štadióna, v jeho prípade však išlo asi len o problémy s výstrojou. Potom sa hra nachvíľu upokojila. Náboj však do nej opäť vniesol nestarnúci a v tomto zápase neúnavný Selänne , ktorý zakončoval z nepríjemnej pozície, ale aj tak chvalabohu za Varlamova. Na druhej strane pri rodiacej sa šanci ušiel Davidovi Jonesovi po prihrávke Paula Šťastného puk z hokejky. Potom podobne ako v prvej, s blížiacim sa koncom tretiny sa opäť do tlaku dostali „Káčeri“ a znova to bolo najmä o Varlamovovi. Vytiahol sa však aj Hiller, ktorý aj s dávkou šťastia zničil ofenzívny výpad McGinna. Keď už sa fakt zdalo že do šatní sa opäť pôjde za stavu 1-0, udrel po zmätku v obrane sekundu a pol pred sirénou Beauchemin. Tento gól pobúril aj Datera, ktorý ho za vinu dával Stastnemu a volal po jeho odchode. V šatni tak bolo o čom premýšľať.

Tretia tretina už po desiatich sekundách priniesla vôbec prvé vylúčenie zápasu, keď si nad rámec pravidiel proti Štastnemu počínal Saku Koivu. Presilovka však opäť z našej strany nemala ani hlavu ani pätu a či už O´Reillyho alebo Johnsonova strela boli jalové. Po prežití oslabenia sa Anaheim znova do nás pustil a naša obrana v čele s brankárom Varlamovom tak musela byť v neustálej permanencii. Zatiaľ čo obrana si v týchto momentoch počínala dobre hra dopredu až na pár výnimiek viazla, snažil sa hlavne Mueller, ale chuť útočiť ukazoval aj O´Brien. Bližšie ku gólu však aspoň opticky boli Ducks. Paradoxne sme to boli ale my kto skóroval, keď ojedinelý útok zakončoval krásnou strelou od modrej Hejda, ktorého projektil za Hillerov chrbát nasmeroval jemným tečom oslávenec Kevin Porter. Z vedenia sme sa však dlho netešili, po necelých troch minútach od vedúceho gólu sa v presilovke pri vylúčení O´Briena puk dostal k Selännemu, pred ktorým opäť zívala odkrytá bránka teraz však jeho zakončenie nemuselo byť krkolomné a tak s prehľadom skóroval 2:2. V záverečných minútach mali hráči na oboch stranách možnosť prikloniť misky váh na svoju stranu , ale aj Varlamov aj Hiller sa svojimi reflexívnymi zákrokmi postarali o to, že zápas dospel do predĺženia.

V ňom sa hrdinom stal a fanúšikov v Pepsi Centre potešil Gabriel Landeskog, ktorý sa najskôr prezentoval neúspešnou strelou, aby po následnej hrúbke v obrane Ducks zložil reparát. Doma tak vďaka nemu ostali po kolísavom výkone 2 body.

Boj o play-off

7. Phoenix Coyotes – 79 bodov; 12 zápasov
doma: Avalanche, Blues, Sharks, Ducks, Blue Jackets
vonku: Canucks, Flames, Oilers, Stars, Sharks, Blues, Wild
Posledný zápas: Phoenix bohužiaľ vyrovnal proti Nashvillu v čase dvanástej. V samostatných nájazdoch už na výkon súpera nestačil, získal bod.

8. Colorado Avalanche – 78 bodov; 11 zápasov
doma: Flames, Canucks, Blue Jackets, Predators
vonku: Sabres, Devils, Rangers, Coyotes, Sharks, Canucks, Flames

9. San Jose Sharks – 77 bodov; 14 zápasov
doma: Predators, Red Wings, Ducks, Bruins, Coyotes, Avalanche, Stars, Kings
vonku: Flames, Kings, Ducks, Coyotes, Stars, Kings
Posledný zápas: Napriek vyrovnanosti a tlaku zo strany Edmontonu, vyhralo San Jose 3:2

10. Calgary Flames – 74 bodov; 14 zápasov
doma: Sharks, Coyotes, Blue Jackets, Stars, Kings, Avalanche, Canucks, Ducks
vonku: Oilers, Avalanche, Wild, Stars, Canucks
Posledný zápas: V prestrelke, kde padlo šesť gólov v tretej tretine a oba tímy vstrelili dva kúsky po sebe, sa Flames tešili z výhry nad Wild 4:3.

11. Los Angeles Kings – 74 bodov; 14 zápasov
doma: Predators, Sharks, Blues, Bruins, Oilers, Sharks
vonku: Ducks, Canucks, Flames, Oilers, Wild, Sharks
Posledný zápas: Po dvoch ťažkých prehrách si Kings poradili s Blackhawks 3:2 po samostatných nájazdoch.


, ,
13/03/2012 - 04:58