Viac noviniek z fanklubu

Eurolanche oslavuje 14. narodeniny

Eurolanche oslavuje 14. narodeninyFanklub bol založený v roku 2007 a dodnes združuje fanúšikov z celého sveta.

Eurolanche, najväčší fanklub Colorada Avalanche vo svete založený v roku 2007 v Európe, oslavuje svoje 14. narodeniny. Z malého projektu sústredeného na jednoduchej webovej stránke sa počas krátkej doby stala silná skupina fanúšikov, ktorá sa pravidelne vracia do Denveru priamo na zápasy Avalanche, organizuje stretnutia v Európe, rozdáva suveníry svojim členom a robí ďalší rad aktivít.

„V minulej sezóne sme kvôli pandémii po prvýkrát nemohli zorganizovať žiadnu osobnú akciu a po dlhých rokoch sme ani neboli v Colorade, takže mojim jediným želaním pri dnešnom výročí je, aby sa svet vrátil do normálu a s tým spojené naše stretnutia v Európe či v USA. Ďakujem všetkým aktívnym členom za dlhoročnú spoluprácu,“ povedal zakladateľ a predseda fanklubu David Púchovský.

Ku dnešnému dňu je vo fanklube zaregistrovaných 1128 fanúšikov zo 44 krajín všetkých kontinentov okrem Antarktídy. Viac ako 9000 fanúšikov sleduje fanklub na sociálnych sieťach - na Facebooku (CZ/SK), Twitteri a Instagrame.

Počas svojej 14 ročnej existencie Eurolanche zorganizoval 12 zájazdov do Colorada a USA. Celkovo 83 účastníkov navštívilo 79 zápasov Avs v rámci projektu Eurolanche Invasion vrátane zápasov pod holým nebom proti Detroitu Red Wings a Los Angeles Kings, ako aj zápasov na ihriskách súperov. Okrem Colorada sa fanúšikovia pozreli do ďalších 12 amerických štátov, a tiež do Kanady a Mexika.

V roku 2017 fanklub zorganizoval Eurolanche Raid 2017 pri príležitosti dvojzápasu Avalanche proti Ottawe Senators vo švédskom Štokholme za účasti viac ako 50 členov.

Fanklub tiež zorganizoval 13 strenutí členov v Európe, špeciálny výlet do Normandie, výročné stretnutie pri oslavách 10 rokov, a niekoľko stretnutí so súčasnými a bývalými hráčmi Avs.

V roku 2017 David Púchovský napísal knihu "10 rokov fanklubu Eurolanche", v ktorej sa do hĺbky venoval príbehu fanklubu, rôznym podujatiam a zážitkom zo svojho uhla pohľadu. Vtedajší guvernér štátu Colorado John Hickenlooper a starosta mesta Denver Mike Hancock poslali Eurolanche gratulačné listy pri jeho 10. výročí od založenia.

Desiatky médií v Európe a Severnej Amerike zverejnili reportáže a články o Eurolanche, ako napríklad NHL.com, NBC Sports, The Hockey News, Altitude TV or ProHockey.

História Eurolanche zahŕňa aj deväť ročníkov populárnej tipovačky Eurolanche League, ktorej cieľom je nájsť a suvenírmi odmeniť najlepších tipérov sezóny. O ďalšie vecné ceny a podpisy hráčov môžu hrať členovia fanklubu pravidelne počas roka.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
12/08/2021 - 20:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."